V Orlové vzniklo oranžové hřiště

Stalo se tak minulou sobotu za slavnostního otevření nového sportoviště pro orlovskou veřejnost.

Hornické město Orlová má nové víceúčelové sportoviště pro všechny generace. Využívat ho budou malí i velcí tenisté, fotbalisté, hokejisté, ale třeba i šachisté a hráči dalších klubů, kteří mají své stadiony a sportoviště v areálu Slavie Orlová. Na vybudování hřiště za 1,1 milionu korun přispěla 900 tisíc korun Nadace ČEZ v rámci grantového programu Oranžové hřiště, zbytek doplatilo město. Uvedl v tiskové zprávě Vladislav Sobol

Jsme rádi, že se na vybudování tak krásného hřiště mohla Nadace ČEZ podílet. V Orlové máme své provozy, a proto je přirozené, že chceme být dobrými sousedy a pomáhat na svět dobrým a potřebným věcem,“ řekl při otevření obchodní ředitel společnosti ČEZ Teplárenská Radim Sobotík.

Do areálu Tenisového klubu Slavia od sobotního slavnostního otevření míří za sportem i relaxem nejen nadšenci s tenisovou raketou v ruce, ale i příznivci míčových sportů.

„Modernizací stávajícího prostoru a barevným odlišením hracích ploch jsme získali prostor pro kombinaci mnoha sportovních aktivit, od tenisu a mini tenisu přes basketbal, malou kopanou a nohejbal až třeba po volejbal,“ vysvětlil člen výboru klubu Jan Hašek.

Sportoviště bude přístupné nejen členům klubu, ale také sportující mládeži a veřejnosti ze sousedního sídliště i dalších částí města. Nové hřiště přivítalo také město. „Každé sportující dítě je pro nás výhrou. Vždy je lepší
investovat do hřišť a trenérů než do léčení lidí závislých na návykových látkách,“ řekl starosta Orlové Tomáš Kuča.

TK Slavia Orlová se kromě tenisových kurtů a hráčů všech věkových kategorií stará také o tenisovou školu pro děti od 5 let, kterou vede právě Jan Hašek. „Hrajeme si, soutěžíme, prostě se tenisem bavíme. Tenis se u nás naučí zájemci jakéhokoliv věku, připravujeme pro ně individuální i skupinové tréninky,“ vysvětlil Jan Hašek.

Krátce po otevření byl areál doslova v obležení spokojených dětí. „Předtím tady byl beton, a když jsi spadl, tak tě to bolelo. Teď jsou tady navíc branky a koše, takže je to super,“ smáli se po přestřižení pásky spokojení teenageři. Hřiště bude v provozu každý den od 8 do 20 hodin.

 

Nadace ČEZ                               Skupina ČEZ                                    TK Slavia Orlová
Daniel Novák                               Vladislav Sobol                                Jan Hašek
724 446 611                                725 595 417                                     775 189 190
daniel.novak01@cez.cz             vladislav.sobol@cez.cz

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ
podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty

 

Článek zveřejnil, Drozdík Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..