Orlové se loni dařilo, díky daním se může letos opět opravovat

Hezké středeční dopoledne,

hned z kraje roku tady máme z Městského úřadu hned dvě pozitivní zprávy. Týkají se jak probíhající rekonstrukce orlovského náměstí 28. října v Orlové – Lutyni, tak rozpočtu a parkování.

Podle informace, kterou zveřejnila i místostarostka Orlové, Ing. Petra Jenčmionková (ANO) má město o 57 milionů bohatší rozpočet než se původně plánovalo. Město tyto finance získalo na daních. Finance budou zřejmě použity na opravy, kterých je v našem městě určitě potřeba celá řada.

Druhou pozitivní zprávou je, že si Město Orlová nakonec nebude muset půjčovat od banky 50 milionů korun na výstavbu komerčního a obytného domu, který vyroste na novém náměstí. Tyto finance podle slov starosty, Ing. Tomáše Kuči (ČSSD) najde město ve svém rozpočtu. Podotkl ale, že o možné bankovní půjčce bude vedení města jednat i nadále – chce totiž tyto finance použít pro budoucí investice.

Poslední informací je parkovací plocha před Městským úřadem, která se pomalu ale jistě blíží k dokončení. Původně mělo být parkoviště dokončeno ještě před koncem roku 2018, ale jak jsme již uvedli, vše záviselo na vývoji stavebních prací a dohodě všech stavbou dotčených stran. Po celou dobu rekonstrukce náměstí bude parkování před úřadem bezplatné.

V závěru bychom se chtěli zeptat vás, občanů, co byste nechali opravit za zmíněných 57 milionů, které má nyní město v rozpočtu navíc? Pište nám do komentářů své návrhy, TIPy, co si myslíte, že je podle vás prioritní. Rádi Vaše návrhy předložíme vedení města. Psát své návrhy můžete také na email: redakce@eorlova.cz – do předmětu zprávy prosím napište heslo „Opravy v Orlové“. Do emailu prosím pište jen konkrétní náměty např. chodník na ulici F. S. Tůmy od domu čp. po čp. apod.

 

DROZDÍK Petr

5 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Lenka Palkovská on 3.1.2018 at 11:15
  • Reakce

  Ano, peníze navíc jsou fajn. A taky by byl jeden nápad, kam alespoň část investovat. Místo, o kterém moc lidí neví a ti druzí o něm nechtějí moc slyšet. Městský útulek pro psy. Nové kotce nebo aspoň jejich renovace, kvalitní zateplené boudy, nove podlahy do kotců, misky, dřevitou vlnu, celkově renovaci útulku. Peníze jdou všude možně, jenom na ty psy nikdo nemyslí. Je všem dobrý, jen když se potřebují zbavit psa. Trochu ho zmodernizovat, zlidštit.

  • Miroslav on 3.1.2018 at 12:27
  • Reakce

  Kdy se konečně začné opravovat letní koupaliště a nemusí tam byt žádné tobogany

  • Jana on 4.1.2018 at 08:55
  • Reakce

  Letní koupaliště 🙂

  • Zdenka on 4.1.2018 at 15:32
  • Reakce

  Zdravím Orlovou, bydlela jsem v Českém Těšíně 30 let, před 3 roky jsem se tady přestěhovala,ale takhle rozkopanou Orlovou jsem ještě neviděla, je tu hezky docela,ale ty chodníky na 5 etapě,no to je hrůza,samá díra,co se týče města,tam to je hezké,ale tady se nedá chodit a to ještě po dešti samá louže v těch dírách, mělo by se s tím něco dělat, taky by byl tady dobrý bazén na léto, jsem aspoň ráda, že je tady krytý bazén, chodíme tam často, do budoucna, když bude náměstí,tak bude Orlová krásnější, no, čas ukáže….s pozdravem přejí hezký den

  • Glogarová on 4.1.2018 at 19:54
  • Reakce

  Na letní koupaliště které tady moc chybí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..