Orlovský červený kříž pořádá zdravotnický kroužek

Příjemné odpoledne,
přemýšlíte nad nějakým zájmovým kroužkem na letošní rok? Máme pro Vás TIP. Místní Český červený kříž pořádá zdravotnický kroužek, který odstartuje od 5. února.

Členové kroužku se naučí základy první pomoci, nácviky budou probíhat na modelových situacích a speciálním výcvikovém vybavení. Výuka bude věnována i základům maskování zranění. Naučené zkušenosti zúročíme na soutěžích první pomoci po celé ČR. Pro členy připravujeme i letní tábor a víkendové výlety. Každý šikovný člen má šanci stát se do budoucna zdravotníkem ČČK.

Kroužek je určen pro děti a mládež ve věku 8-15 let. Pravidelné schůzky budou probíhat každé pondělí 16 – 18 hod. v prostorách SVČ Spirála Orlová. Kroužek je zdarma, hradí se pouze členský poplatek ve výši 200,-Kč na kalendářní rok.

Přihlášku je možné stáhnout na www.cckorlova.cz. Vyplněnou přihlášku odevzdejte na recepci DDM Orlová, následně budete kontaktováni ( telefonicky nebo e-mailem ). První schůzka proběhne 5.2. od 16 hod.

„Děti se stanou členy ČČK a budou docházet pravidelně do kroužku. Po absolvování kroužku mohou nadále pokračovat v ČČK jako jeho členové, pomáhat při veřejných akcích, dále rozvíjet své znalosti a navštěvovat vzdělávací kurzy. S dětmi budeme navštěvovat zajímavá místa týkající se Integrovaného záchranného systému: centra 112, hasiči v Orlové, HZS v Hlučíně, letecká záchranka, výjezdové stanoviště záchranky, policie atd… jinak je kroužek zaměřený na první pomoc, rozvíjení dovedností v tomto směru a rozvíjení schopnosti spolupráce s IZS, stejně tak jako schopnost členů správně reagovat na krizové a nenadálé situace v běžném životě.“ doplnil k nově odstartovanému kroužku Michal TKÁČ

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..