Špatné zkušenosti orlovanů s uzeninami potvrdila Státní veterinární správa

Hezké odpoledne,

přes Vánoční svátky proběhla na internetu diskuse týkající se kvality uzenin obchodního řetězce Chodura, který v Orlové působí obchodním domě Kaufland.

Lidé si stěžovali na krátkou trvanlivost uzenin, kdy v některých případech zakoupená uzenina již na druhý den zapáchala.

Shodlo se na tom hned několik zákazníků a proto jsme požádali Státní veterinární zprávu o vyjádření – zda je skutečně běžné, že by se zakoupená uzenina mohla do 24 hodin zkazit.

Na základě několika negativních zkušeností provedla Státní veterinární správa kontrolu, která byla zaměřená na čerstvost, datum použitelnosti, skladování a uvádění masných výrobků a masa na trh.

 

Výsledky provedené kontroly potvrdily negativní zkušenosti zákazníků. Ředitel MVDr. Severin Kaděrka k tomu uvedl následující: „Kontrolou prodejny byly zjištěny závady při uvádění tepelně opracovaných masných výrobků a masa na trh a proto KVS SVS pro MS kraj nařídila opatření v souladu s platnými právními předpisy.“

Pevně věříme, že touto nemilou zkušeností dojde k sjednání nápravy a zákazníci se nebudou moci bát, že zakoupí nekvalitní maso či uzeniny. Mnohdy nejde o těch pár korun, ale jde především o naše zdraví.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..