SuperStar je pro mne překvapením, říká Eliška Rusková

17.3.2018 5 Od DROZDÍK Petr

Příjemné sobotní ráno,

dnes jsem si opět připravil rozhovor se zajímavým človíčkem z Orlové. Už jsme zde měli cestovatele, trenéra bojových umění či pana starostu. Dnes mile překvapím příznivce hudby a zpívání. Připravil jsem si totiž rozhovor s jednou talentovanou slečnou, a sice s Eliškou Ruskovou, která jak jistě víte, postoupila a spolu s ostatními bude dále bojovat o přízeň poroty i diváků. Jak soutěž vnímá a proč se přihlásila? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

Eliška je sympatická a usměvavá dívka, na rozhovor přišla s maminkou Kateřinou, což bylo fajn, protože jsem měl jedinečnou možnost se zeptat i jednoho z rodičů jak soutěž vnímá a jak ji prožívá. Musím říci, že úsměv mají v rodině a rozhovor byl velmi příjemný. Nevím, jak to vidíte vy, čtenáři, její kamarádi, ale mě osobně přišla Eliška, když jsem jí viděl před sebou menší než v televizi … „i silnější, že?“ dodala maminka s úsměvem na mou úvodní poznámku.

Eliška se věnuje zpěvu od svých 9 let, a jak dodala maminka, zpívá si již od tří.  Elišku jsme mohli vidět i na různých městských akcích, např. na orlovském Gulášfestu, zkrátka, zpívání ji baví a naplňuje její podstatnou část života.

 

S kapelou zpívala poprvé minulý rok, a jak jsem se dozvěděl, její členové jsou známí od rodičů, kteří Elišce ve zpívání pomáhají. Výsledek společné práce můžeme vidět třeba i na jejím YouTube kanálu, kde najdeme nejrůznější písně, které přezpívala v nahrávacím studiu ŽIK. „Náš známý párkrát Elišku slyšel zpívat a tak jí nabídl, zda by nechtěla zkusit zazpívat v nahrávacím studiu, zkusili to i s kytarovým doprovodem, no  a nakonec jí nabídl i zpěv s kapelou, kterou dal dohromady ze svých známých. Poprvé spolu vystoupili na Gulášfestu.“ dodala maminka.

Do budoucna by Eliška chtěla kapelu vlastní. Mohu tedy s klidem říci, že Eliška nejenom krásně zpívá, ale její tvorba má i profesionální nádech.

Zajímalo mne, kolik času Elišce zabere, než se takovou písničku naučí zazpívat, než je to podle ní „to pravé ořechové“, vysvětlila mi, že je to píseň od písně jiné, a že si písničku třeba i 3x přezpívá a poslechne znovu, než se rozhodne, která z nich je ta nejlepší. Pak už jen stačí pár kosmetických úprav a může letět do světa YouTube.

Vlastní písničky zatím netvoří „není to ještě ono, už jsem to několikrát zkoušela, ale zatím to ještě neumím“ dodala Eliška. Ze svých oblíbených interpretů jmenovala např. americkou zpěvačku Demi Lovato, kanadského zpěváka Shawna Mendese, britskou zpěvačku Adele,  či Whitney Houston. Z českých interpretů s neskrývaným nadšením jmenovala Ewu Farnou, ta je podle ní ten největší favorit. Ráda chodí na její koncerty a její odpověď na mou otázku, zda by si s ní chtěla i zazpívat myslím nikoho nepřekvapí. Takže já budu určitě držet palce, třeba si tento rozhovor Ewa přečte a bude mít naše Eliška štěstí.

Do SuperStar se sama nepřihlásila, práskla to na svou paní učitelku zpěvu. „Bylo to pro mne překvapení, ale tak řekla jsem si, že jí udělám radost a s rodiči jsem se domluvila, že to zkusím. Když jsem se ale na tom castingu ocitla, uvědomila jsem si, že jsem vlastně „tady“ v soutěži, kterou jsem znala dosud jen z televize a na kterou jsem se ráda dívala.“  vysvětluje s úsměvem Eliška. „Říkala jsem si, že to jednou zkusím, ale až budu starší, třeba v sedmnácti v osmnácti … až budu mít více zkušeností, takže o to víc to bylo pro mne překvapení.“ dodává Eliška.

Eliška krátce navštěvovala i orlovskou ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě, ale tu po cca půl roce opustila. Mrzelo jí totiž, že se zde nemůže věnovat populární hudbě a u lidovek zůstat nechtěla. V současné době tedy navštěvuje zpěv v Ostravě a orlovskou základní školu Školní.

Ráda také jezdí na hudební tábory H+H, kde by jednou chtěla vystupovat. „Ty tábory jsou moc fajn, a když jsem viděla ty celebrity jak tam jezdí za námi tak jsem si řekla, no, tak třeba jednou, až budu v SuperStar tak sem také přijedu jako oni – zpívat.“ směje se Eliška nad svým dětským snem.  A u toho povídání jsme narazili i na další žánr, který se Elišce líbí a sice muzikál. Jak mi prozradila, ten bude teď v Ostravě i studovat

Kromě zpívání patří mezi její záliby jízda na koních, čte, hraje badminton, ve škole má ráda tělocvik. Má starší sestru Terezu, která ráda fotí.

Živé vysílání, ve kterém se nám v divadle představí spolu s Eliškou i další postupující uvidíme na televizních obrazovkách 29. dubna. Takže určitě si poznačte toto datum do kalendáře orlováci, budeme Elišce držet palce. A jak mi Eliška prozradila, připravené má pro své fanoušky i porotu překvapení a to v podobě rockové písničky. Tu ale prozrazovat nebudu, ať je to pro vás ještě napínáček. Eliška je velmi skromný člověk, na vítězství zatím nepomýšlí, už její účast v soutěži je pro ni velký úspěch v životě.  „Už to, kam se Eliška dostala, tak pro ni, v těch 15 letech, i kdyby to nemělo pokračování a v soutěži skončila, tak je to pro ni i pro nás velká zkušenost a já vidím, že je spokojená a to je hlavní.“ dodává maminka. „Celá soutěž je velmi náročná, i časově, když jsme přišli na casting, byli jsme tam od půl deváté a na řadu přišla až o půl sedmé večer. Když jsme jeli do Prahy tak jsme do poslední chvíle ani nevěděli, kdo kromě Habery bude v porotě, takže pro Elišku byl Ben Cristovao velkým překvapením.“ dokončuje maminka.

Takže milí čtenáři, nezapomeňte se dívat, živě bude SuperStar vysílat od 29. dubna. Držíme Elišce palce!

 

DROZDÍK Petr