Orlovský pěvecký sbor ARTEP opět uspěl

Příjemné odpoledne,

Orlová má opět důvod k oslavě. Mohou za to talentované děti ze smíšeného pěveckého sboru ARTEP, který si 20. dubna odvezl vítězství z celostátní soutěže Gymnasia Cantant 2018 konané v Brně. Kromě diplomu vítězů také obdržel  z rukou hejtmana Jihomoravského kraje finanční odměnu ve výši 10 000 Kč!

Na předávání cen se podílel i předseda vlády, Ing. Andrej Babiš

Je to nádhera! A patří jim velká gratulace a dík za skvělou reprezentaci našeho města. Je opravdu vidět, že v Orlové jsou velmi nadané a talentované děti v uměleckých oborech a tuto tradici je potřeba udržovat i nadále.

Diplom (zdroj. FB sboru ARTEP)

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia v Orlové (od roku 2017 Pěvecký sbor ARTEP) pracuje na Gymnáziu a OA v Orlové od roku 2001, členy sboru jsou studenti a studentky víceletého gymnázia nebo jeho absolventi. Pravidelně sbor vystupuje na akcích školy a města, pořádá samostatné koncerty a spolupracuje s jinými hudebními tělesy. Pravidelně se také zúčastňuje festivalů a soutěží sborového zpěvu v Praze, Brně, Opavě, Ostravě a Olomouci, kde se již tradičně umísťuje na předních místech. Na podzim 2010 byl oceněn jako nejlepší středoškolský tým Moravskoslezského kraje, v říjnu 2013 mu byl tento titul udělen podruhé.

Mezi úspěchy sboru patří absolutní vítězství a zlaté pásmo z celostátní soutěže gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant 2016 a Opava Cantat  2017. V březnu 2016 získal stříbrné pásmo na Mezinárodním sborovém festivalu v Gdaňsku a v  prosinci 2016 získal stříbrné pásmo na Mezinárodní soutěži vánoční a adventní hudby v Bratislavě. V loňském roce si sbor vyzpíval zlaté pásmo na celostátní soutěži gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně. Letos sbor přivezl do Orlové zlaté pásmo z celostátní soutěže dětských pěveckých sborů Zahrada písní v Praze.

Zvláštní cena hejtmana Jihomoravského kraje (zdroj: FB sboru ARTEP)

A jak jsme již zmiňovali v úvodu, v dubnu se sbor stal opět absolutním vítězem a odnesl si zlaté pásmo z celostátní soutěže gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně.

Uměleckou vedoucí a dirigentkou sboru je Mgr. Petra Rašíková, se sborem spolupracuje Mgr. Jana Lukšová, na klavír doprovází Mgr. Aleš Bína.

Ještě jednou tedy gratulujeme a přejeme i nadále hodně úspěchů do dalších let!

Dovolte mi jen jednu myšlenku na závěr, kterou mi „vsunula“ jedna ze členek pěveckého sboru slovy „tady je aspoň vidět, na jaké hudební úrovni v Orlové fungujeme …“ narážela tak na velmi citlivou kauzu orlovské ZUŠ J. R. Míši, jejíž unikátní budovu chce Kraj zbourat a výuku přesunout do menších a nevyhovujících prostor.

Bude opravdu škoda, když budova orlovské lidušky a v tuto chvíli to opravdu vypadá, že Orlová svůj boj o tuto budovu prohraje. Kraj v čele s nekompromisním hejtmanem Ivo Vondrákem (ANO) totiž žádnou jinou alternativu nepřipouští.

Videozáznam
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=aRmYAlcQfbc[/embedyt] 

záznam soutěžního vystoupení z celostátní soutěže Gymnasia Cantant 2018

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..