Problémy se silným větrem setrvávají

Problémy se silným větrem setrvávají

11.3.2019 0 Od DROZDÍK Petr

Problémy související se silným větrem se začaly v našich krajích hromadit v neděli večer. Počet poruch rychle rostl nejvíce v Olomouckém a následně v Moravskoslezském kraji. Společnost ČEZ k ránu evidovala bez elektřiny v Moravskoslezském kraji na 48 tisíc odběrných míst, 60 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí.

Mezi nejvíce zasažené lokality patří i Orlová, Petřvald, Rychvald (nikoliv celá města).

ČEZ intenzivně pracujem na obnovení dodávky do postižených lokalit. V případě nahlášení poruch prosím použijte bezplatnou distribuční linku 800 850 860.

Hasiči v Moravskoslezském kraji vyjeli od nedělní půlnoci do dnešních 11 hodin již téměř 400x kvůli silnému větru. Události dosud bez zranění osob.

Aktuální informace budeme přidávat do tohoto článku v průběhu dne.

AKTUALIZACE K 13:00 hod.
aktuálně je v Moravskoslezském kraji bez elektřiny cca 7.500 odběrných míst a řeší se 27 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Ve většině případů by měly být poruchy odstraněny do večerních hodin, ale dá se předpokládat, že na některých opravách se bude pracovat i během zítřejšího večera.

AKTUALIZACE K 22:00 hod.
Bez elektřiny je v tuto chvíli cca 2.500 odběrných míst a řeší se stále 13 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí


AKTUALIZACE K 07:00 hod. .
Ke včerejší 22 hodině večer byl odvolán kalamitní stav. Během včerejší noci se podařilo obnovit dodávku elektřiny dalším odběrným místům. Na likvidaci zbývajících poruch se usilovně pracuje. I nadále mohou zákazníci hlásit poruchy na bezplatnou linku 800 850 860 případně na webu www.bezstavy.cz. Aktuální situaci lze sledovat také na webu www.cezdistribuce.cz