Orlová plánuje první sdílenou lednici

Ano, je to tak! V Orlové se rodí další skvělý projekt. Po vzoru ostatních měst bude mít i Orlová tzv. „sociální nebo-li sdílenou“ lednici.

Ta má sloužit potřebným, kteří si budou moci z lednice vzít jídlo, které do ní ostatní dají. Projekt má podpořit nejen sociálně slabší skupinu obyvatel, ale také zamezit plýtvání jídlem, které běžně vyhazujeme do popelnic.

klikutím zvětšíte

A jak se taková lednice naplní? Vezměte si jeden příklad. Odjíždíte na dovolenou nebo někde na služební cestu a víte, že ne všechny potraviny stačíte spotřebovat do doby spotřeby.

Namísto toho, abyste je vyhodili do popelnice, je můžete zanést do „sdílené lednice“ kde mohou posloužit těm, kteří tyto potraviny ještě zužitkují.


Obdobně se mohou do projektu „sdílené“ lednice zapojit např. i místní restaurace, které zbytky rovněž vyhazují. Jde o zdravotně a hygienicky NEZÁVADNÉ jídlo, které je na plotně v hrnci a může jej věnovat lidem v nouzi.

Výzva pro Orlovany !

Zapojte se do tohoto projektu také! Aktuálně se hledá lednice, která by pomohla projekt realizovat. Pokud plánujete koupi nové lednice a tu starou budete vyhazovat, kontaktujte prosím paní Kamilu TISZAI na jejím facebooku do zprávy. Byla by škoda, kdyby lednice skončila na šrotišti, když ještě může posloužit dobré věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..