Dobrovolníci se do jarního úklidu Orlové pustí 6. dubna

Dobrovolníci se do jarního úklidu Orlové pustí 6. dubna

29.2.2024 0 Od DROZDÍK Petr

Ukliďme Česko

Ani letos nebude chybět již tradiční jarní úklid černých skládek a drobného nepořádku na území města Orlová. Letos poprvé přebírá záštitu nad touto úctyhodnou akcí Ukliďme Česko nově založený spolek Orlová na furt, jehož členem je i hlavní organizátor a propagátor myšlenky, Petr Drozdík.

Seznam lokalit, které vytipovala vedoucí oddělení, odpadové hospodářství města Orlová, Ing. Denisa Nitschová obsahuje zatím 13 bodů, kde by se měli první dubnovou sobotu vydat orlovští dobrovolníci. Jak ale organizátor celé akce Petr Drozdík uvádí – vše záleží na počtu dobrovolníků, kteří najdou chuť a čas se do téhle akce zapojit. „Byl bych moc rád, kdyby se vrátila ta doba, kdy nás přišlo 50 nebo 70 dobrovolníků, ale po tom covidovém období, jakoby lidé přehodnotili své zájmy a priority. Od některých mám zpětnou vazbu, proč už na akci nechodí, ale to je na delší diskusi. Na druhou stranu chodí i noví, rodiče s dětmi, což je moc fajn, protože je potřeba předávat mladším generacím důležité společenské hodnoty , aby se jednou z naší planety opravdu nestala jedna velká popelnice. Vážím si tedy každého, kdo přijde a přidá ruku k dílu, pro mne je ten člověk hrdina, patriot městě.“ uzavírá Drozdík.

Organizátoři si letos ve spolupráci s odborem městských financí a školství připravili malé občerstvení, které bude pro ty, kteří se zaregistrují do 10. března. Registrovat se mohou dobrovolníci jak přes QR kód umístěný v letáku nebo na portálu Ukliďme Česko.