Fotbalový „ŠIROKEMP“ opět přinesl zážitky

Fotbalový „ŠIROKEMP“ opět přinesl zážitky

10.7.2024 0 Od DROZDÍK Petr

První z velkých a tradičních sportovních kempů je za námi, Širokemp 2024 skončil. Hned první prázdninový týden přichystal Městský sportovní klub velký fotbalový kemp, který láká děti do svých řad netradičním přístupem k tréninku a rodinnou atmosférou. Vedoucí celého kempu Miloš Široký nám sdělil své poznatky a zážitky.

„Opět jsme udělali dětem pětidenní velkolepou radost. Širokemp není pouze o fotbale, ale je to především o navození té správné přátelské a rodinné pohody, která panuje mezi dětmi a jejich trenéry. Je vynikající mít kolem sebe tolik nadšených sporťáků, kteří hltají každou trenérskou radu.“ říká na úvod Miloš ŠIROKÝ

„Ano i občas došlo na slzy, které přivodil stesk po domově, nebo třeba prohry v soutěži. Přebila je však ohromná porce zážitků, které jsme dlouho pro děti připravovali. Necílíme na úmornou tréninkovou dřinu, ale aby si odnášely z kempu sportovní zdokonalení a především aby se těšily na další ročník. Širokempaři měli každý den třífázový trénink se zapojením kompenzačních a balančních cvičení na závěr tréninkového dne. Měli jsme zajištěnou vynikající celodenní stravu v restauraci na Hotelu GARNI ve sportovním areálu pod dohledem pana Hokynáře, za což mu moc děkujeme.“ vysvětluje dál Široký.

Celkem se odehrály čtyři kempové turnaje, z nichž dva byly poměrně specifické a to s ohledem na malého Alexe, který je upoután na invalidní vozík. Uspořádal se proto tzv. HANDICUP, aby se jej mohl zúčasnit i on. Turnaj spočíval ve dvoučlenných týmech, kdy bylo dětem znemožněno používat nohy (svázány k sobě) a hrálo se náročnými pohyby po zemi a ruční střelbou. Odhodlání všech týmů přítomné velmi zaskočilo. A děti si mohly uvědomit, že mohou být vděčné za své zdraví.

Druhý turnaj byl pouze pro trenéry, kteří si vyzkoušeli fotbal pro nevidomé. Nutno říct, že turnaj byl především konán pro pobavení fandících dětí. Trenéři měli zavázané oči a vydali se soupeřit v tříčlenných týmech s rolničkovým míčem, který byl k tomu účelu vytvořen. Ohromná zábava a hluboké uznání všem, kteří tento sport provozují s tímto hendikepem.

Poslední den zpestřila návštěva koní, na kterých se děti mohly i povozit. Závěr kempu patřil vyhodnocení těch, kteří ve svém nasazení vyčnívali. Drobné odměny udělali jistě radost. „Pro mne je však nejdůležitější jiný fakt. Když vidíte hráče, který se s vámi po pěti dnech loučí a má slzy v očích, z toho že už to vše zase končí. To je pro mne to největší poděkování a pocit, že jsme zase odvedli kus kvalitní práci, kterou v MSK děláme na 200%.“ uzavírá Široký

Závěr je věnován celému týmu, kterému patří velký dík. Byl letos fantastický – doplňuje Široký. Poděkování patří jmenovitě Míši Palové za příkladné vedení a maminkovský přístup těch nejmenších a dívek, Jarmilu Koplovi za skvělý tréninkový přínos, Mirku Macháčkovi za zkušenosti v tréninkové přípravě, Aleši Přečkovi za vše s čím pomáhal aby děti měly ty nejlepší podmínky, Radkovi Štáblovi za plnění volnočasových hodin, Michalovi Kozákovi za vedení kompenzačních a balančních cvičení a zdravotnický dozor, Klárce Tomáškové a Martině Němečkové za ukázku toho, že i mladí trenéři jsou velmi zodpovědní a užiteční.

Širokemp je minulostí a věříme, že jsme udělali dětem opět zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat, což je náš hlavní cíl.

Pavel NOVOTNÝ
MSK Orlová