V Orlové se začíná stavět obchodní dům Kaufland

Orlová bude zase o jeden obchodní dům bohatší. Na pozemcích ČSAD Orlová již těžká technika srovnává terén ke stavbě.

Kaufland bude již pátým obchodním domem s potravinami v našem městě, budeme-li počítat i Lídl, který se staví v na pozemcích nemocnice Orlová. Kaufland společně s Lídlem by měl vytvořit lepší konkurenceschopnost a rozšířit sortiment potravin a dalšího sortimentu. Otázkou však zůstává, zda-li výstavba těchto dvou obchodních domů bude mít takový výsledný efekt jak se očekává.

Na pozemcích ČSAD Orlová začala stavba obchodního domu Kauflandstavba obchodního domu Kaufland Orlováúprava terénu pro obchodní dům Kaufland Orlováúprava terénu pro obchodní dům Kaufland Orlová
Zastupitelé města dlouho vyjednávají o využití pozemků v lokalitě „u Horníka“ kde se již dříve vyjednávalo o výstavbě obchodního centra, ale o tyto pozemky není údajně velký zájem. Místy se i hovoří, že investoři nedokáží nesplňují očekávání města natolik, aby mohl být nějaký projekt takového rozsahu realizován.

Co si o výstavbě Lídu a Kauflandu myslíte Vy?

13 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

 1. Dobrý den,
  ráda bych požádala o informaci, která firma ve Vašem městě staví Kaufland příp. Lidl, v rámci poskytnutí rohoží Emco, které jsou do těchto obchodních sítí předepsány.

  Děkuji za ochotu.
  S pozdravem
  Boušková (KMD Plus)

  1. Hezký večer paní Boušková,
   odpověď máte v e-mailu.

   S přáním hezkého dne

   DROZDÍK Petr
   vedoucí projektu eOrlová

    • Zbyhnev on 18.2.2013 at 14:26
    • Reakce

    Mám stejný dotaz jako paní Boušková ohledně stavitele Kauflandu u nás v Orlové.
    Děkují Motyka Zbyhněv

  • Šárka Vaisová on 28.2.2013 at 15:29
  • Reakce

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat , jsem vyučená prodavačka a hledám práci. Kdy se bude Kaufland otvírat a zda budou nějaká volná místa. Děkuji Vaisová

  1. Hezký večer Blanko,

   jak jsme již reagovali na předešlé dotazy našich čtenářů. Ohledně pracovních pozic, která bude nabízet společnost Kaufland se musíte obrátit přímo na společnost Kaufland. A to pomocí jejich formuláře na webu.

   V současné době nám tiskové oddělení společnosti nepotvrdilo termín otevření a stále čekáme na další informace, které pak neprodleně zveřejníme.

   Děkuji za pochopení

  • Marcel on 19.7.2013 at 09:46
  • Reakce

  Dobrý den, v kauflandu sjem dříve již pracoval, ovšem an jiné pozici než bych chtěl teď, je možné se ucházet o místo skladníka, díky za odepsání na email. Na web Kauflandu jsem už žádost dával

  1. Dobrý den,
   ohledně práce se musíte obrátit na společnost Kaufland, nikoliv na portál eOrlová.
   Děkujeme za pochopení.

  • Leoš on 21.8.2013 at 21:05
  • Reakce

  Dobrý den, rád bych se taky zeptal kdy se konečne začnou stavět nějaká parkoviště? člověk nemá kde zaparkovat a nacpe se nám tady Lidl …. a teď i Kaufland … bydlím na páté etapě a jakmile přijedu po 14 hodině domů,už mám smůlu a můžu jezdit jak hotentot a hledat místo. Děkuji za odpověď

  1. Hezký den Leoši,
   děkujeme za Váš dotaz. Parkoviště je téma, které je velmi populární v Orlové a hodně diskutované. Máte pravdu, parkovacích míst je nedostatek a výstavbou Lídlu v Orlové se situace vůbec nezlepšila jak slíbil tehdejší místostarosta Radislav Mojžíšek – ba naopak.

   Jak můžete z našich článků vyčíst, město má své priority mezi které patří projekty jako je Kaufland, nové obchodní centrum, které má vyrůst na pozemcích bývalé společnosti Trestles. V poslední řadě pak rekonstrukce náměstí.

   Poslední informace týkající se parkovacích míst, které jsou také zveřejněny na oficiálních stránkách města se spíše opírají o jakési „plány“ které se ale jak už všichni víme řeší několik let.

   Na Váš dotaz nedokážeme zatím přesně odpovědět, situaci ale sledujeme a zajímáme se o tento problém.

  • Barbora Honzová on 31.8.2013 at 15:01
  • Reakce

  Dobrý den, jelikož jsem nenašla ještě nějaké stránky Kauflandu Orlové, tak bych se ráda zeptala zde, na jakém kontaktu je možné si zažádat o brigádu. Předem děkuji

  1. Hezký den Barboro,
   jak se ucházet o pracovní pozici ve společnosti Kaufland jsme podrobně popsali v několika článcích, které naleznete na našem webu.
   Jedna z nich je (https://eorlova.cz/2012/11/13/jak-postupovat-pri-vyberu-prace-v-orlove/)

   Hezký den

  • frantisek busa on 12.9.2013 at 06:59
  • Reakce

  Dobry den,nevi někdo kdy se bude kaufland otvírat.Děkuji Buša

  • Alexandra on 15.4.2016 at 12:36
  • Reakce

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, která firma či firmy se zapojily do výstavby Lidlu, Kauflandu a Retail parku co je kousek od Kauflandu.

  Děkuji Pollečová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..