Fámy kolem kina Vesmír v Orlové

10.8.2012 0 Od DROZDÍK Petr

Jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Mezi obyvateli města Orlová se šíří fámy o uzavření kina Vesmír v Orlové – Lutyni.

Kino Vesmír Orlová

Kino Vesmír Orlová

Město Orlová počítá s uzavřením kina Vesmír až v průběhu rekonstrukce náměstí 28. října, cílem je vytvořit multifunkční kino s možností promítat filmy ve vysoké digitální kvalitě a nabídnout tak návštěvníkům i větší pohodlí. Místostarosta Radislav Mojžíšek pro Deník uvedl, že současné technické vybavení i technický stav kina Vesmír je nevyhovující a že město jedná o přidělení dotací na jeho renovaci. Objevily se i možnosti odkoupení budovy soukromými investory s možností zbourání této budovy a postavení nové. Vše je samozřejmě otázkou jednání a možností.
My samozřejmě doufáme, že bude možnost se o budoucnosti kina Vesmír vyjádřit, tak jako tomu bylo v projektu „Letňák, areál pro všechny“

Místostarosta Orlové v rozhovoru pro Deník přislíbil, že uzavření kina Vesmír v Orlové se v nejbližších dnech nechystá, a že promítat by se mělo do jara příštího roku, případně i do poloviny příštího roku. Objevují se však spekulace a názory místních se poměrně liší. Od jednoho zdroje, kterého nebudeme jmenovat, jsme se dozvěděli, že kino Vesmír bude vysílat jen do konce tohoto roku, kdy má být ukončena distribuce filmu v klasickém formátu na filmovém pásu.

Na jednu stranu vnímáme renovaci letního kina jako plus, že se město snaží vycházet s dobou, ale vadí nám přístup města v poskytování informací. Je trochu škoda, že se tyto informace šíří v první řadě jako fámy typu „jedna paní povídala“.

Situaci kolem letního kina budeme sledovat a budeme se snažit Vás pravidelně informovat.

Rádi samozřejmě uvítáme Vaše podněty k diskusi.