Historické náměstí v Orlové ve stylu Las Vegas ?

Hazard. Když zaslechnete tento pojem, okamžitě si vybavíte herní automaty, rulety, videohry, karetní hry, ale také alkohol, drogy a hluční návštěvníci těchto podniků.

Hazard je velkým nepřítelem společnosti a dokáže člověka stáhnout na samé dno, a od závislosti pak není daleko ke kriminálním činnostem jako jsou například loupeže a výtržnosti.

Radnice Orlová - Město

Radnice Orlová – Město

Boj s hazardem není jednoduchý avšak prvními výsledky se může pochlubit Bohumín, kterému se podařilo vytlačit hazardní podniky z centra města. Vyhláškou chce také co nejdříve zamezit hazard i město Havířov. A jak je na tom Orlová?

Jaromír Kuča, který je orlovským radním, přišel s velmi netradičním návrhem. Chce všechny herní podniky přesunout na staré náměstí. A kde že by herny a zábavní podniky měly být? V úvahu připadá radnice, která by se tak mohla stát jedním velkým herním domem.

 

Radní Kuča si od toho slibuje především zachování nočního klidu v centru města a také možnost realizovat sloučení městského úřadu v jeden celek.

V několika záměrech by měl městský úřad sídlit ve zrekontruovaném komplexu, kde v současné době sídlí  Česká pošta s a jedna z částí městského úřadu. Údajně by se mělo přistavět jedno patro. V Karvinském deníku se však uvádí i možnost přesunu úřadu ze starého náměstí do budovy policie, která je v současné době opuštěná.

Je opravdu návrh přesunu hazardních podniků do historické části města reálnou hrozbou? Proč na jednu stranu radní a zastupitelé města apelují na zachování kulturního dědictví, hlásají o rekonstrukci zámeckého parku, či články o při o zachování secesní budovy která bude nejspíše srovnána se zemí a na druhou stranu  přijde šok v podobě tohoto kontroverzního návrhu?

Z předešlých rozhovorů s místostarostou Radislavem Mojžíškem jsme se mohli dočíst, že město má problém s prodejem pozemku za restaurací Horník, kde mělo stát nákupní centrum. Když už bychom se přiklonili k přesunu hazardních podniků na jedno místo, domníváme se, že přijatelnější by bylo využít okrajové části města jako je například zmiňovaná lokalita poblíž restaurace Horník.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..