Společnost OKD požaduje v Orlové Starém Městě a Orlové Výhodě STAVEBNÍ UZÁVĚRU!

Společnost OKD požaduje v Orlové Starém Městě a Orlové Výhodě STAVEBNÍ UZÁVĚRU!

S touto informací nás oslovilo sdružení Občané Doubravy v rámci svého projektu proti rozšíření těžby uhlí pod obcí Doubrava.

Sdružení se domnívá, že pokud by prošel záměr společnosti OKD a k stavební uzavírce by skutečně došlo, byl by ohrožen jak rozvoj průmyslové zóny, tak také veškerých stavebních úprav či oprav domů v daných lokalitách.

OKD a těžba uhlí v Orlové

OKD a těžba uhlí v Orlové

Dostali jsme se k informaci o zahájeném správním řízení o změně podmínek ochrany ložiska, kterou podalo OKD na MŽP do Ostravy“ – sděluje sdružení Občané Doubravy  a pokračují  „Jedná se o to, že  území, na kterém je záměr OKD pokračovat s těžbou, chtějí zařadit do skupiny A ochrany ložiska, což znamená, že se v těchto lokalitách nebude smět nic stavět. Kdysi se tomu říkalo žlutá zóna.“

 

Reportáž České televize

„Dotčené orgány se mají vyjádřit do 15.11.2012.“
„Je nezbytné něco s tím udělat. Nesmí se to nechat schválit. Všechny pozemky a nemovitosti by byly znehodnocené. Je zapotřebí oslovit co jak největší počet občanů, nejlépe přímo z lokalit Staré Město a Výhoda aby každý za svou osobu takový dopis napsal. Dopis je třeba adresovat NEJPOZDĚJI do 14.11.2012 na:

 

Ministerstvo životního prostředí
odbor výkonu státní správy IX
Ing. David Matýsek
pracoviště Čs. legií 5
702 00  Ostrava

„Pro zájemce bude připraven během zítřka koncept dopisu, pokud by jste tedy měli zájem se připojit, kontaktujte na emailové adrese sdružení Občané Doubravy na emailu: stopokd@seznam.cz „ – uzavírá sdružení svou výzvu k občanům.

Mapové podklady uvedených lokalit
[nggallery id=24]

 

2 komentáře

  • Daniel Kucera on 26.1.2013 at 21:25
  • Reakce

  Dobry den,,jen jsem se chtel zeptat jak se vyhledove dotkne tezba Orlove Stareho Mesta..Investoval jsem zde nemaly financni obnos do sve nemovitosti a ted se doslycham o mozne tezbe v blizke lokalite..Dekuji Kucera

  1. Hezký den Danieli,
   informací o těžbě v lokalitách města Orlová jsou různé a dá se říci, že jsou pouhými informačními dohady. Jako to vlastně bude v Orlové vůbec nevíme, ale o situaci se zajímáme. Hledáme důvěryhodné zdroje informací, které bychom pak mohli prezentovat na webu.
   S pozdrave

   DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..