Reportáž z Mini vernisáže mladých talentovaných fotografů

Minulý týden jsme Vás informovali o konání první vernisáže fotografií, který se uskutečnil dnes, 10. listopadu v prostorách ateliéru Fotostudia Dynamic, který sídlí vedle pizzerie Le Café v Orlové – Lutyni na ulici Školní.

Foto vernisáž v Orlové

foto vernisáž mladých uměleckých orlovských fotografů

Jan Trela, Petr Mžíček, Kateřina Giecková a Barbora Pfeiferová, toto je kolektiv „Fotoklubu“ Dynamic. Kolektiv čtyř mladých lidí, kteří objevili lásku ve fotografování. Popravdě, oni si neříkají „fotoklub“ je to prostě parta přátel, kteří chtějí svobodně rozvíjet svůj talent a myšlenku prostřednictvím objektivu.

Dali se dohromady v únoru 2012, založil si svůj ateliér, a ve svém volném čase se věnují své krásné zálibě – focení. Každý z nich má svůj směr, své osobité kouzlo a inspiraci, které vkládají do svých nádherných fotografií. Na vernisáží byla k dispozici k shlédnutí koláž toho nejlepšího co na své působení nafotili. Jistě, našlo by se víc fotografií, které jsou stejně úžasné jako ty, které byly vystaveny, protože každá fotografie je svým způsobem originál.

 

Vernisáž zahájil Petr Mžíček svým proslovem ve kterém uvítal příchozí hosty. Slavnostní zahájení vernisáže doprovázela krásná Hana Žejdlová, která příjemně doplňovala atmosféru vernisáže houslovými melodiemi.

Netrvalo dlouho a po chvíli jsem se zapovídal do příjemného kolektivu mladých lidí. Petr měl kdysi zájem stát se členem místního fotoklubu v Orlové, ale jaksi nebyl nakloněn jeho myšlence, a proto se rozhodl se svými přáteli, že založí vlastní. Když mi tak vysvětloval historii, představil mi kolegu Honzu, který se zaměřuje spíše na umělecké fotografie. Společně jsme pronesli přípitek a začala volná diskuse a zábava.

Další člen, se kterým jsem měl tu čest se seznámit byla Barbora Pfeiferová, 24 letá studentka ekonomie na Slezské univerzitě v Karviné. Talentovaná fotografka, která se věnuje především mladým dívkám a rodinám. Barbora má i certifikaci z profesionálního líčení, které využívá při své práci. Nerada používá Photoshop či další programy na úpravu fotek, má ráda jejich přirozenost a to mne na ní zaujalo. Velmi ráda fotí v exteriéru, ve kterém vidí více možností a zdůraznila, že ji focení velmi naplňuje a hodlá v tomto koníčku pokračovat.

Poslední členkou je Kateřina Giecková. Katka má specifický směr, ráda fotí modely „od krve“ a v dalších extrémních situacích. Má ráda akčnost a smysl pro detail. Velmi mne překvapilo když jsem se dozvěděl, že na své focení používá i prostory prádelny, které jsem já osobně měl za nemocniční. Když se podíváte na její fotografie, zatají se Vám dech, hlavně u dětí.

Vernisáž na mne působila velmi příjemným dojmem, hlavně kolektivem a pevně věřím, že nebyla poslední.

Kdo nedorazil, o hodně přišel. Pro inspiraci shlédněte malou fotogalerii.

 

DROZDÍK Petr
vedoucí projektu eOrlová

 

Fotoreportáž z Vernisáže fotografie pořídila Kateřina Giecková)
[nggallery id=26] 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..