Dotaz na parkoviště u nemocnice v Orlové

Jsme rádi, že přispíváte svými podněty do naší rubriky „Vy se ptáte“ kde pomáháme řešit či najít odpovědi na dotazy, které Vás trápí.

Jeden takový dotaz nám zaslal pan Jindřich H. z Petřvaldu, který si stěžoval na vytíženost  kapacity zrekonstuovaného parkoviště u nemocnice v Orlové.

Nemocnice Orlová - parkoviště

Nemocnice Orlová – parkoviště

Jelikož nám již před výstavbou obchodního domu pan místostarosta Mojžíšek podal v rozhovoru informaci, že kapacita bude dostačující, zajímalo nás, jak to vidí i vedení orlovské nemocnice, zda vnímají kapacitu jako dostatečnou a zda je skutečně parkoviště využíváno pro pravé účely, tzn. pro parkovaní pacientů kteří se zde přijedou ošetřit a ne pro občany, kteří nemají kde zaparkovat.

Dotaz pana Jindřicha H. z Petřvaldu jsme předali vedení orlovské nemocnice a přidáváme i její vyjádření.

 


Dotaz publikovaný dne 24.1.2011 na webu eOrlová
Mám takový dotaz na vedení orlovské nemocnice ohledně parkoviště pro návštěvníky (pacienty ) ,jak je možné že na parkovišti stojí tak zasněžená auta a pacient,který přijede na vyšetření nemá kde zaparkovat – ale parkoviště pro VIP personál má volné parkoviště čekám na kladné vysvětlení v opačném případě budu muset si najít jinou nemocnici pro mě lépe dostupnou. Z Petřvaldu totiž máme dostupnou i Ostravu – myslím,že řešení vedení určitě NAJDE !

 

Odpověď
Co se týče parkoviště v Orlové, před hlavním vstupem po levé i pravé straně jsou ve správě nemocnice. Pravé parkoviště za závorou je určeno pro zaměstnance, který platí za jeho užívání poplatek. Parkoviště  vlevo je určeno pro pacienty. Toto parkoviště je řádně označeno dopravní značkou s doplňkovou tabulí, že je určeno pro pacienty s maximální dobou parkování 3 hodiny a automobil musí být označen parkovacími hodinami. Kontrola dodržování tohoto platného dopravního značení je plně v kompetenci městské policie a policie ČR.


Bc. Radmila Fleischerová
marketingová a PR manažerka

Poznámka redakce:
z dotazu čtenáře bylo vyňato příjmení a kontaktní emailová adresa

2 komentáře

  • Eva on 29.1.2013 at 20:44
  • Reakce

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jaké bude řešení, když budu v nemocnici déle jak 3hodiny? Někdy se u obvodních lékařů či specialistů čeká déle, takže co potom?

  1. Hezký den Evo,

   je to dobrá otázka. Každopádně se domnívám, že je to eventuálně otázka domluvy s policií, která botičku na vozidlo nasadí. Domnívám se ale, že nemocnice nepočítá, že by někomu vyšetření trvalo dýl jak 3 hodiny (s čekací dobou).

   Upřímně, nikoho jsem ale neviděl parkovat se zmiňovanými hodinami, a dokonce ani žádnou botičku za jejich absenci za sklem vozidla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..