Je reálné dnes získat městský byt?

Se svou zkušeností o získání městského bytu se s námi podělil pan Roman, který před několika měsíci žádal na Městském úřadě o přidělení městského bytu v Orlové. Tento příběh asi není jediným, a tak nás zajímá, zda se najdou občané, které se s obdobným přístupem úředníků při žádosti o byt již setkali.

Získat městský byt v Orlové není vůbec jednoduché

Získat městský byt v Orlové není vůbec jednoduché

Jeho důvodem byly rodinné problémy a pochopitelně chtěl využít možnosti levnějšího nájmu. V Orlové již bydlí 10 let, a má zde trvalý pobyt. O střechu nad hlavou přišel proto, že jeho manželka přivedla rodinu do velkých dluhů a musela byt prodat.

Ačkoliv rodinné trable neustávaly, rozhodl se že se rozvede a proto hledal nové bydlení. Požádal městský úřad, a proběhal spoustu papírování, kde musel sbírat různá potvrzení. Odbor správy majetku města Orlová si vyžádal i potvrzení z bytového družstva, že pan Roman nebyl dříve vlastníkem bytu v Orlové.

 

Protože pokud ano, a přišel o něj z nějakého důvodu, nemohla by být jeho žádost o byt akceptována. Což je v celku pochopitelné.

Po několika měsících došlo k projednávání žádosti pana Romana bytovou komisí avšak výsledek byl velmi překvapivý.

Panu Romanovi žádost o přidělení bytu zamítli, což není nic neobvyklého, až na argument, který Odbor správy majetku města Orlová použil. Pan Roman nemá nárok na městský byt protože „v minulosti neměl žádný byt, o který by přišel ze své vlastní vůle nebo neplněním svých povinností.“  Ve zkratce řečeno:  „Protože jsi nic špatného v minulosti neudělal tak máš smůlu.“

Tento argument i nám přijde velmi zvláštní, a proto se ptáme Vás, občanů, zda jste se také setkali s podobným přístupem úřadů? Ať už v Orlové nebo kdekoliv jinde. Napište nám, budeme jen rádi za Vaše ohlasy.

 

Poznámka redakce: Jména postav v článku jsou fiktivní, děj je na základě skutečné události.

1 komentář

    • Petr on 16.4.2013 at 16:54
    • Reakce

    Orlová a byty, to je věčné téma. Mám v pečováku rodiče, o které je třeba se starat, ale získat poblíž byt je naprosto marné. Takže příští týden budu licitovat byt v Bohumíně a celá Orlová ať mi …víte co.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..