Jak bude vypadat letošní „topná sezóna“ v Orlové ?

22. září, ve 22:44h, začal astronomický podzim, nebo-li podzimní rovnodennost. S tímto chladným počasím, který nám napovídá, že se pomaličku blíží zimní období, nás mnohé napadají myšlenky na topnou sezonu, aneb „kdy už začnou topit?! je mi zima!

Informovali jsme se přímo u společnosti SMO Orlová, a požádali jsme je o informaci, kdy vlastně v Orlové z našich radiátorů můžeme očekávat teplo.

Topná sezona v Orlové

Topná sezona v Orlové

Otopné období začíná od 1.září a končí 31.května následujícího roku podle vyhlášky č. 194/2007 Sb., kterou jsou stanovena pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody.

Dodávka tepelné energie pro vytápění bude zahájena podle této vyhlášky v otopném období, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu poklesne pod +13°C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13°C pro následující den.

Vytápění může společnost SMO Orlová  zahájit také  i mimo otopné období a rámec zmíněné vyhlášky na žádost odběratelů, pokud  je chladno a dvě třetiny odběratelů tepla požádá o vytápění .

 

 

 

Letošní „topná sezona“ byla v Orlové zahájena v úterý 17.září 2013, kdy v byly v dopoledních hodinách postupně uvedeny do provozu regulace ÚT v jednotlivých domech po zajištění parametrů horké vody z Elektrárny Dětmarovice.

Spuštění topení v objektech a jeho odstavování po zahájení otopného období je řízeno automatickými ekvitermními regulátory (regulace podle venkovní teploty), které spouštějí vytápění při poklesu teploty  pod + 15°C, což nyní na začátku podzimu znamená, že radiátory jsou teplé od večerních hodin do rána a přes den jsou radiátory studené při zvýšení venkovní teploty.

 

Závěrem našeho článku bychom chtěli poděkovat za vstřícnost panu Ing. Janu MUROŇOVI, který nám informace zaslal do redakce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..