Přijďte podpořit TJ METEOR Orlová na finální zápas v tomto roce

TJ METEOR Orlová

TJ METEOR Orlová

Blíží se nám konec roku 2013 a házenkáře TJ METEOR Orlová čeká 10. listopadu poslední zápas v tomto roce.

Na domácí půdě přivítá hráče TJ SOKOL Trnávky, se kterými od letošního března jednou prohrál a dvakrát si připsal výhru. Podaří se v posledním zápase letošního roku opět tým Trnávky porazit?

Na tuto otázku ale i další jsme se ptali Davida Kondělky.

TJ METEOR oznámil po více jak 5leté pauze svůj comeback v březnu 2013, od té doby má za sebou 16 zápasů a jeden turnaj. Jak hodnotíte tento startovní rok, jestli to tak mohu nazvat?

Za pozitivní považuji fakt, že v současnosti zde máme tým mužů, který aktuálně čítá 17 hráčů, kteří mají zájem nejen hrát, ale také trénovat. Výsledkově to logicky nemůže být hned kdovíjak skvělé, obzvláště poté, kdy ze zhruba 30 lidí, kteří na jaře začali, se jich v letní přípravě objevila ani ne polovina. Z toho byli asi 4 původně brankáři, dále tam bylo snad 5 pivotů a pár křídel, takže první, co bylo nutné, výrazně přeskupit tým a dát hráčům čas, aby si na nových postech zvykli. A to se zatím daří. Co se týče bodového zisku, jaro hodnotit nebudu, ale na podzim jsme promrhali zápas s Paskovem, ale naopak porazili Třinec, který přijel hned se 3 hráči, kteří aktuálně hrají 1. ligu mužů za Karvinou. Ostatně za celou řadu týmů hrají hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží, u nás jich tolik nemáme a o to více musíme bojovat jako tým.

Když budu počítat i turnaj, tak METEOR Orlová – muži mají za sebou celkem 7 vítězných utkání, hodnotíte tento výsledek pozitivně?

Turnaje jsou pouze přípravou, výsledky na nich nejsou úplně podstatné. Počítají se pouze body ze soutěže a zde jsem přesvědčen, že půjde tým postupně výsledkově nahoru.

Oddíl mužů TJ METEOR Orlová začal defacto s tréninky svépomocí, legendární hráči pomáhali trénovat a dostat se zpět do kondice. Kdo stojí za změnou trenéra a jaká očekávání trenér od týmu má?

Nevím, kdo stojí za změnou trenéra, ale bylo mi řečeno, jestli nechci nějak pomoci s tréninkem, tak jsem přišel, protože některé z hráčů jsem trénoval už hodně dávno ještě v žákovských kategoriích. Těch očekávání či cílů je hned několik. Zaprvé motivovat hráče k tomu, aby je bavilo hrát házenou – zde je třeba říci, že to dělají zadarmo (resp. za to ještě platí) a ve svém volném čase. Zadruhé postupně zlepšit individuální dovednosti hráčů i týmovou souhru, a to jak v obraně, tak v útoku. A v neposlední řadě zapracovávat dorostence našeho klubu postupně do týmu mužů.

Během tohoto roku se vystřídalo hodně hráčů, kteří se střídavě vraceli a odcházeli, pokud si mohu odhadnout, důvodem těchto změn byl nesoulad s postupem tréninku a nespokojenost jednotlivých hráčů s výsledky týmu jako celku. Jak to vnímáte vy? Podaří se vám udržet stabilní tým hráčů? Zůstanou v týmu i „legendy“?

Stabilní tým hráčů v současnosti máme a kádr čítá celkem 17 hráčů. Po prvotním nadšení, kdy na jaře, jak jsem slyšel, začínalo v týmu 30 hráčů došlo pochopitelně k přirozenému úbytku. Během léta se nastavila určitá pravidla týkající se účasti na tréninku. Někteří bývalí hráči měli možná dojem, že dorazí na trénink jednou týdně v pátek a v sobotu pojedou na zápas, ale to není moje filozofie. Je jasné, že přitom ale musí být brán ohled na pracovní povinnosti, nemoci, zranění apod.

TJ METEOR se neskládá jen z oddílu mužů, ale jsou zde i jiné oddíly, můžete nám je přiblížit případně prozradit jejich náplň činnosti s výsledky za tento rok?

Ano, Meteor Orlová má ještě tým mladších dorostenců, ale jeho výsledky a výkony mi nepřísluší komentovat.

Rád bych navázal ještě na výsledky zápasů týmu mužů. Co je podle Vás klíčové, aby se nad sérií proher zlomila hůl a Meteor opět stoupl na přední příčky tabulky? Máte nějaký plán jak toho dosáhnout?

Plán je velmi jednoduchý – nic jiného než pravidelný trénink za tím není. Házenou „neokecáte“, tu musíte „odmakat“. Prohry a špatné výkony nás jedině mohou motivovat k tomu, aby se tým postupně zlepšoval. Čeká nás zimní příprava a během té zase očekávám herní posun týmu.

Podle informací, které máme k dispozici vlastně TJ METEOR Orlová – oddíl mužů „živí“ svou činnost ze svých uspořených prostředků, prvotní jednání s vedením města Orlová nebylo úspěšné, jak tuto situaci vidíte nyní? Podaří se pro Meteor sehnat finanční podpora od města nebo soukromých sponzorů? Co vidíte jako klíčové pro získání finanční podpory sportovního týmu Meteor?

Nemyslím si, že jednání s městem bylo neúspěšné. Naopak momentálně trénujeme 3x týdně v hale, což jsou podmínky, které mnohé kluby v naší soutěži nemají a halu hradí Město Orlová. V lednu 2014 pak předložíme žádost o dotaci na činnost, které se Město Orlová rovněž nebrání a také nám přispěje stejně jako jiným sportům v Orlové, jak zaznělo na sportovní komisi v září, kde jsem byl přítomen, také na pořádání domácího turnaje. Další část peněz tvoří finanční příspěvky hráčů. Se sponzory je to samozřejmě těžké, mají s nimi problémy i české špičkové kluby a naše soutěž není zřejmě pro sponzory až tak atraktivní. Ale samozřejmě budeme jen rádi, pokud se někdo rozhodne podpořit činnost házené v Orlové.

10. listopadu hrajete poslední zápas v tomto roce, hostit budete ve sportovní hale orlovského Gymnázia mančaft TJ Sokol Trnávku, jak jste na zápas připraveni? Završíte letošní rok výhrou?

Na zápas se připravujeme jako na každý jiný s maximálním úsilím a rádi bychom zvítězili, nicméně o tom se rozhodne až na hřišti.

Prostor pro Vaše sdělení fanouškům a čtenářům.

Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na náš poslední podzimní zápas, který odehrajeme 10. 11. 2013 v hale Gymnázia Orlová od 9:30 hod. Zároveň bych je chtěl požádat, aby fandili za jakéhokoli stavu a podpořili tým i ve chvílích, kdy se mu případně nebude dařit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..