Mají se psi povinně čipovat ?

Již v mnohých městech je čipování psů povinností. Město Orlová se tímto nařízením začalo zabývat v prosinci minulého roku. Vydat vyhlášku přikazující majitelům psů čipovat své psí miláčky nebo nevydat?

Čipování psů a koček rozhodně má svůj význam. Nikdy totiž nevíte, kdy se Vám domácí mazlíček při procházce zatoulá. Budete-li jej mít „očipovaného“, máte mnohem větší šanci, že se s ním znovu setkáte. Mikročipy jsou malá zařízení s naprogramovaným číselným nebo písmenným kódem, které se aplikují do těla zvířete a to konkrétně na levou stranu krku.

 

Čipování psů v Orlové

Čipování psů v Orlové

Aplikace tohoto zařízení, o rozměrech několika málo milimetrů až jednoho centimetru, není pro zvíře bolestivá (dá se přirovnat k očkování) a provádí se prostřednictvím jednorázového aplikátoru. Přičemž životnost mikročipů se pohybuje okolo 25 let a jsou pro zvířata zcela neškodné.

Cena aplikace čipu se pohybuje v rozmezí od 150Kč do 500Kč. Díky čipům lze pak zvíře identifikovat po celé Evropě.

 

 

 

 

Proč podporovat čipování zvířat na celorepublikové úrovni?
Čipování psů určuje daleko lepší evidenci zvířat a jejich majitelů, je možné tímto nařízením výrazně omezit i nezodpovědnost některých občanů, kteří si pořídí domácího mazlíčka „sezónně“ a pak jak rodina ztratí zájem, jednoduše zvíře pustí „na svobodu“. Tímto bychom mohli jednak omezit špatné zacházení se zvířaty a také snížit náklady na péči o takto odchycená zvířata, o které se pak musí starat útulky.

 

Ohodnoťte pneuservis POSPIECH

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

1 komentář

    • karel on 4.3.2014 at 07:11
    • Reakce

    Myslím si,že psi by se čipovat neměli,majitel psa by si měl svého psa hlídat a město má řešit jiné záležitosti jako např. nesmyslné placené parkoviště,kamery na parkoviště hlavně 5.etapa.Myslím si,že to je důležitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..