Vyřeší Orlová problém s parkováním?

Problémové parkování v Orlové – toto téma tíží občany našeho města již dlouhá léta.

Jak tento problém řešit efektivně? Jak vybudovat dostatečný počet parkovacích míst, která budou pro město i občany malou finanční zátěží?

Parkování v Orlové

Parkování v Orlové

Náklady na jedno průměrné parkovací místo se vyčíslují na cca  60 tis. korun, vše záleží na tom, jak je plocha připravena na vybudování parkovacího místa, např, zda je pozemek bez krytu a podkladu, nebo je na něm nevyhovující starý podklad, který si žádá nutnou výměnu atd. Faktorů, které ovlivňují cenu investice do parkovacích míst je samozřejmě celá řada (odvodnění, osvětlení, zabezpečení zatížení atd.)

Nabízí se zde veřejně diskutovaná otázka, zda by byli občané města Orlová ochotni platit za parkování na nových parkovacích místech, pokud ano, byla by dále na místě diskuse kolem cenových podmínek, které by byly přijatelné pro všechny.

 

 

Touto anketou se snažíme rozpoutat veřejnou diskusi občanů, abychom mohli efektivní řešení předložit vedení města Orlová, které tento problém nedokázal do dnešní doby vyřešit. Třeba dáme našemu zastupitelstvu ten správný impuls.

Hlasujte prosím níže a pište vaše názory.

Ohodnoťte pneuservis KUDRNA

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

3 komentáře

  • Jan Želinský on 8.1.2014 at 06:45
  • Reakce

  no za 10 kč denně mít vlastní parkování bych bral…
  za rok by to bylo 3650 kč což ujde….
  za 16 let by to mělo město splaceno ( při ceně 60 000 kč za místo )

  • Miroslav Opřel on 30.6.2014 at 13:52
  • Reakce

  Město-sídliště Orlová(pokud se to vůbec tak dá nazvat) spíš původně myšlená noclehárna pro horníky. se stará jen o to jak ublížit svým lidem. Parkováni je tragedie a nyní do toho ještě rekonstrukce průtahu městem,to musel vymyslet nějaký bezmozek , na dva měsíce rozdělit město to snad nemohli vymyslet jinde než tady a navíc použít takovou technologii co trvá nemožně dlouho!!!!! . A nemluvě o náměstí, kde se člověk málem zmrzačí. Nepřeháním ani trochu je mi hamba ,když za mnou přijede kamarád ze zahraničí a začne to tím, že nemá kde večer zaparkovat a jak se projde městem tak aby si bral turistickou obuv a ochranku před nepřispusobivími a jinými grázly co dělají v noci bordel a kravál,kradou a podobně. Dále doufám, že se mě nezeptá kde se chodíme koupat v létě. —Hamba – nemáme ani koupaliště. Bydlím zde od roku 1968,ale tak jak je to ted to tady nepamatuji. Divím se jakto že tady ještě zustávám. Třeba, Bohumín, tam se opravdu radnice stará o blaho svých občanú o 100 procent lépe. S pozdravem M.O.

   • eOrlova on 30.6.2014 at 17:17
   • Reakce

   Hezký den pane Miroslave,

   děkujeme za Váš podnět, je určitě k věci a člověk když čte tyto řádky, tak musí jen kývat hlavou. Bohužel, město Orlová by za své hospodaření mělo sklopit hlavu a stydět se.

   Rekonstrukce hlavní dopravní tepny je sice komplikovaná a způsobuje velké nepříjemnosti v dopravě, ale ruku na srdce – je to potřeba. Jen pevně věříme, že tato dlouhá rekonstrukce nepřijde vniveč a že za pár měsíců se nebudou objevovat první trhliny či vady na stavbě jak je tomu v České republice zvykem.

   Není nám známo, zda existuje nějaká rychlejší technologie, která by proces urychlila. Takže na tento podnět Vám zcela těžko eOrlová odpoví.

   Málo lidí si v dnešní době uvědomuje, že o tom, jak budeme žít v našem městě rozhodují sami občané a to tím, koho volí do obecního zastupitelstva. Ale to bychom už rozebírali politiku, pro kterou tady není prostor.

   Velmi mne těší Váš názor, pokud budete mít nějaké konkrétní nápady, můžete nám napsat přímo do redakce na email: redakce@eorlova.cz

   S pozdravem

   DROZDÍK Petr
   séfredaktor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..