Po nehodě na ul.Slezská se individuální opatření zatím nekonají

Po nehodě na ul.Slezská se individuální opatření zatím nekonají

18.3.2014 1 Od DROZDÍK Petr

Minulé úterý, 11. března 2014 se v odpoledních hodinách na ulici Slezská v Orlové – Lutyni stala vážná dopravní nehoda osobního vozidla Renault s motocyklem Suzuki u které musela zasahovat i letecká záchranná služba.

Zásah letecké záchranné služby DSA v Orlové

Zásah letecké záchranné služby DSA v Orlové

Řidič osobního vozidla Renault Megane jel po ulici Rajčula ve směru jízdy k ulici Slezská. V křižovatce nedal přednost v jízdě přijíždějícímu zleva po hlavní komunikaci motocyklu SUZUKI GSX. Po kolizi došlo k těžkému zranění motocyklisty (45) a jeho spolujezdkyně (42). Muž byl  transportován do Fakultní nemocnice Ostrava letecky, jeho spolujedoucí žena pak převezena rychlou záchrannou službou. Řidič (31) osobního vozidla zraněn nebyl, jeho zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní.  Škoda na vozidle i motocyklu byla předběžně vyčíslena na 45 000 Kč.

 

 

Ve vyšetřování dopravní nehody bude podle tiskové mluvčí por. Mgr. Zlatuše Viačkové pokračovat služba kriminální policie a vyšetřování a dodává, že vzhledem ke zvýšenému počtu nehod bude dohled v silniční dopravě zvýšen. Přijaté opatření se netýká jen města Orlové, bezpečnostní opatření bude probíhat na silnicích napříč celým naším  regionem, uzavřela v tiskové zprávě pro eOrlovou Zlatuše Viačková.

Podle vyjádření pana Ing. Tomáše Oborného z Fakultní nemocnice v Ostravě, které se nám podařilo zjistit, je již řidič motocyklu mimo ohrožení života a byl převeden na standardní lůžkové oddělení, jeho spolujezdkyně však utrpěla daleko vážnější zranění a je i nadále v péči lékařů na oddělení ARO Fakultní nemocnice v Ostravě.

Rádi bychom touto cestou apelovali na všechny motoristy, aby dodržovali pravidla silničního provozu, aby upustili od hrdinských kousků a dbali opatrnosti při řízení motorového vozidla. Jsou to velice smutné chvíle, když dojde k tak vážné dopravní nehodě.

 

DROZDÍK Petr
šéfredaktor