Český červený kříž Orlová v sobotu zasahoval u vážného poranění staršího muže.

Český červený kříž Orlová v sobotu zasahoval u vážného poranění staršího muže.

21.9.2014 0 Od DROZDÍK Petr

Dobrý den všem,

STS Orlová (ilustrační foto)

STS Orlová (ilustrační foto)

prosím o sdílení tohoto článku mezi vaše přátele.

V sobotu, 20. září, těsně po 23. hodině, byli naši zdravotníci navracející se ze zdravotnické asistence na Dni města Orlová osloveni posádkou projíždějícího auta, že na blízké zastávce STS leží zakrvácený pán a že tam s ním někdo je.

Neváhali jsme a nechali se odvézt na místo.

 

Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o staršího silně zakrváceného muže, který si po pádu ošklivě prořízl levou líci naskrz skleněnými střepy. Pána jsme si převzali a poskytli první pomoc do příjezdu Záchranné zdravotní služby, které jsme pána následně předali.

Na místě události byli přítomní 3 muži. Dva středního věku s osobním automobilem, kreří podle jejich slov jeli do práce, pána si všimli a kteří volali ZZS. Zastavili svým vozidlem za místem události a zapnuli výstražná světla. Poskytli raněnému tričko k zastavení krvácení.

Dále tam byl mladší muž, který se zraněným komunikoval, podpíral mu hlavu a improvizoval igelitovou taškou, aby nepřišel do kontaktu s krví.

Tímto bychom chtěli za celou Místní skupinu Českého červeného kříže v Orlové těmto lidem poděkovat za jejich pomoc a příkladnou reakci. Za to, že nebyli lhostejní a situaci nebagatelizovali stylem: To je ňáký vožrala…

Také bychom rádi poděkovali páru v autě, kteří nás oslovili a odvezli ke zraněnému. Vážíme si Vás. Byli bychom rádi, kdyby se tito lidé ozvali a kontaktovali nás.

Kontakty naleznou na stránkách www.cck-orlova.estranky.cz .

Přesto ale budeme rádi, kdyby se k nim dostalo poděkování alespoň touto cestou.

Michal Tkáč
jednatel MS ČČK Orlová