Přichází zima, blíží se čas na přezutí pneumatik.

Přichází zima, blíží se čas na přezutí pneumatik.

20.10.2014 0 Od DROZDÍK Petr

Zima nám klepe na dveře a s ní i povinná zimní výbava, která je v České republice nutná již od 1. listopadu. Právě toto datum nám dává povinnost mít svého plechového miláčka přezutého na zimní pneumatiky.

Sice se teploty venku v tomto období ještě pohybují kolem 10 stupňů nad nulou. Ale v případě, že vás ale náhle zaskočí změna počasí a nasněží, mohou nastat velké komplikace.

Povinné zimní přezutí

Povinné zimní přezutí

Jak všichni dobře víme, na předpovědi našich krásných rosniček v televizi se nedá moc spoléhat a zima udeří  v dobu, kdy to nejméně čekáme. Je na každém z vás, zda ještě v listopadu bude jezdit na letních pneumatikách a přezuje až v době, kdy opravdu nasněží a ušetříte tak zimní pneumatiku od nadměrného opotřebení a nebo nebudete riskovat.

Pokud vás však zima přece jen překvapí a budete účastníkem dopravní nehody, vaši pojišťovnu bude jako první zajímat stav vašich pneumatik a pokud se prokáže nesprávné obutí, nedostanete od pojišťovny ani korunu.

To nejdůležitější je ale lidské zdraví a proto je dobré mít zimní přezutí na zřeteli a nenechávat jej na poslední chvíli.