2. Tisková zpráva k akci „Ukliďme Česko!“

Hezký den přátelé,

máme měsíc a půl do zahájení celostátní ekologické akce „Ukliďme Česko!“ do které se opět zapojilo město Orlová. V současné době je spuštěna registrace dobrovolníků. Podle počtu pak můžeme určit lokality, které budeme uklízet a připravit ve spolupráci s Městem Orlová a společností SMO velkooběmové kontejnery.

Přinášíme vám tiskovou zprávu z hlavního stanu organizačního týmu projektu „Ukliďme Česko!“ ze dne 17. 2. 2015

 

Do akce Ukliďme Česko zbývají 2 měsíce. Uklízet bude i ministr…

Přípravy druhého ročníku celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2015 jsou v plném proudu. Do jejího uskutečnění v sobotu 18. 4. 2015 zbývají dva měsíce a na webových stránkách projektu postupně přibývají zaregistrovaní organizátoři místních úklidů a dobrovolníci, kteří se třetí dubnovou sobotu společně vydají do boje proti černým skládkám a odpadu ve svém okolí.

V minulém týdnu mezi ně přibyl i ministr životního prostředí Richard Brabec, když organizátorům akce na osobní schůzce potvrdil svou účast. Loňského ročníku se ministr nezúčastnil z důvodu povinností na Vládě, ale letos slíbil, že pokud jeho účast nepřekazí závažná komplikace, „stoprocentně se zúčastní“.

Podle ministra Brabce představují černé skládky „velký problém“ a projekt Ukliďme Česko považuje za „skvělou cestu, jak pomoci životnímu prostředí v České republice“. Také proto se MŽP opět rozhodlo udělit akci záštitu. Celý tříminutový rozhovor s ministrem Brabcem si můžete poslechnout na https://www.youtube.com/watch?v=t9wEh9Mm2rI.

Na důkaz toho, že to s úklidem myslí vážně, převzal ministr Brabec od organizátorů pracovní rukavice, jaké organizátoři poskytnou každému z účastníků úklidových akcí. Kromě rukavic budou pro dobrovolné „uklízeče“ zajištěny i pevné (dokonce recyklované) pytle na sběr odpadu, malý dárek od Ecobatu a metodická podpora po dobu přípravy akce i při jejím průběhu.

Druhý ročník celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2015 proběhne v sobotu 18. 4. 2015 a všichni, kdo by se do projektu rádi zapojili, se mohou již nyní registrovat na webových stránkách http://www.UklidmeCesko.cz.

Tak neváhejte a připojte se. Bez Vás Česko neuklidíme!


 

Připomínám, že registrace dobrovolníků je důležitá a povinná, pokud se chcete akce zúčastnit, je potřeba se včas zaregistrovat na níže uvedeném odkazu pod Orlovou.
http://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/registraceDobrovolnika/

Registrací získáte přehled o aktuálních informacích, termínech a dalších. Zároveň nám dáte přehled o tom, s kolika dobrovolníky můžeme letos počítat.  Minulý rok nás bylo 31. Letos bychom chtěli toto číslo překonat.

Prosíme o sdílení této akce mezi svými přáteli a o včasnou registraci, která bude ukončena
dne 5. dubna 2015.

Více informací také naleznete v události na Facebooku zde.

Děkuji za vaši podporu

 

DROZDÍK Petr
organizátor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..