3. Tisková zpráva k akci „Ukliďme Česko!“

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko bude mít letos i charitativní rozměr

Přibližně měsíc zbývá do soboty 18. dubna, kdy proběhne 2. ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015. Její organizátoři rozhodně nezahálejí a chystají pro účastníky řadu novinek. Kromě širšího zapojení škol, firem a obcí bude mít letošní akce i nový rozměr – charitativní.

Ukliďme Česko se zapojilo do projektu “Koruna za kilo”, který pořádá ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením společnost ASEKOL. Cílem tohoto projektu je podpořit zaměstnávání osob se zdravotním hendikepem. Za každý kilogram elektrozařízení, uloženého do speciálních červených kontejnerů, daruje ASEKOL 1 Kč nadačnímu fondu Rovná šance.

Červené kontejnery určené pro sběr elektrozařízení budou vyznačeny v Mapě úklidů, která je k dispozici na webových stránkách akce www.UklidmeCesko.cz. V této mapě uvidí nejen účastníci akce v brzké době i všechna sběrná střediska odpadů. A právě pro SSO připravila společnost ASEKOL v rámci akce Ukliďme Česko další bonus: za každý svoz klecového kontejneru s drobným elektrozařízením objednaný v sobotu 18.4. mohou sběrná střediska získat finanční odměnu ve výši 300 Kč. Tento bonus připadne každému ze smluvních sběrných dvorů společnosti ASEKOL, který se zapojí do akce Ukliďme Česko.

Udělejte si jarní úklid!
Úklidem to začíná, pokračuje správným tříděním, svozem a následnou recyklací končí. I pokud se přímo nezúčastníte úklidové akce 18. dubna, můžete díky projektu „Koruna za kilo“ přispět na dobrou věc, třeba jen tím, že si doma uděláte jarní úklid a nefunkční elektrozařízení odevzdáte do červených kontejnerů. Projekt “Koruna za kilo” probíhá až do konce roku 2015.

Zapojit se do úklidu Česka a podpořit zdravotně postižené tak může prakticky každý a navíc po celý rok!

Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemný den

S pozdravem Martina Čáslavská

 

Ukliďme Česko 2015

E-mail: martina@uklidmecesko.cz
Facebook: http://www.facebook.com/UklidmeCesko
Twitter: http://twitter.com/UklidmeCesko
Web: http://www.uklidmecesko.cz

 


Připomínám, že registrace dobrovolníků je důležitá a povinná, pokud se chcete akce zúčastnit, je potřeba se včas zaregistrovat na níže uvedeném odkazu pod Orlovou.

http://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/registraceDobrovolnika/

Registrací získáte přehled o aktuálních informacích, termínech a dalších. Zároveň nám dáte přehled o tom, s kolika dobrovolníky můžeme letos počítat.  Minulý rok nás bylo 31. Letos bychom chtěli toto číslo překonat.

Prosíme o sdílení této akce mezi svými přáteli a o včasnou registraci, která bude ukončena
dne 5. dubna 2015.

Více informací také naleznete v události na Facebooku zde.

Děkuji za vaši podporu

 

DROZDÍK Petr
organizátor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..