I přes železniční nehodu ve Studénce riskují řidiči dál a to i v Orlové !

Vážná železniční nehoda, která se stala minulou středu ve Studénce, a která si vyžádala 3 lidské životy a dalších 17 zraněných cestujících nahání kdekomu husí kůži.

Bohužel, stále se najdou i takoví, kteří dál riskují NEJEN své životy, ale také životy ostatních!
Na další lehkovážnost řidičů poukázaly pouhý  den po železničním neštěstí ve Studénce reportéři českých televizí, kteří monitorovali situaci na železničních přejezdech.

Bohužel, ani Orlová není výjimkou. Do redakce nám včera večer dorazil videozáznam, nad kterým opravu zůstává rozum stát. Na nechráněném železničním přejezdu v Orlové, na ulici Zátiší poblíž ČOV většině řidičům došla trpělivost při čekání na zelenou, a přejížděli postupně koleje i přes výstražná znamení.

přejezd_cov_orlova

Místo, kde řidiči přejížděli koleje na červenou.

Nejen že se tito řidiči dopustili porušení zákona č. 361/2000 Sb. konkrétně § 29. Tito řidiči si hlavně neuvědomují, že neohrožují na zdraví jen sebe, ale také ostatní řidiče a případné cestující vlaku, který mohl v tu chvíli přijíždět.

 

VIDEO

 

Hned ráno se redakce spojila se Správou železniční a dopravní cesty, abychom se ujistili, zda byla výše uvedená signalizace na železničním přejezdu v pořádku a jak velké riziko v tomto případě hrozilo. Podle informací, které jsme ale obdrželi patří tato komunikace pod správu společnosti AWT, ta se nám ale do této chvíle ještě nevyjádřila. Pokud budeme mít bližší informace, budeme vás informovat v průběhu dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..