Policie radí – dávejte pozor na své osobní věci.

Vážení čtenáři, občané,

Ilustrační foto (Lidovky.cz)

Ilustrační foto (Lidovky.cz)

v letních měsících a obzvláště v těchto hodně teplých dnech se snažíme vytěžit co nejvíce z krásného počasí, relaxace u vody, či dalších letních aktivit.

Bohužel, býváme často málo obezřetní a nedáváme pozor na své osobní věci, které jsou pak velmi snadným terčem nenechavců, kteří těchto příležitostí využívají ve svůj prospěch. Příběhů ve kterých dochází k odcizení finanční hotovosti, mobilních telefonů neustále přibývá.

Např. ve středu takových to oznámení policisté přijali na svých služebnách hned několik. Jako host jedné místní těrlické restaurace, si nechala po dohodě s obsluhujícím personálem nabít devatenáctiletá dívka svůj mobilní telefon.  Když si jej chtěla nazpátek vzít, mobil v hodnotě 13 tisíc korun už na místě nebyl.

 

Téhož dne v dopoledních hodinách v karvinské restauraci přišel také o mobilní telefon v hodnotě 11 tisíc korun mladík, který jej bez dozoru volně nechal ležet na stole.  Další volně bez dozoru odložená věc a to dámská kabelka s osobními doklady, finančním obnosem a dvěma mobilními telefony během pěti minut změnila majitele v jiné karvinské restauraci.  O mobilní telefon také přišel i řidič taxi služby. Ten měl svůj telefon připevněn v držáku na palubní desce. Zákazník, kterého zrovna vezl, mu v nestřeženém okamžiku telefon odcizil a při útěku ještě „zapomněl“ zaplatit za jízdné.

Obezřetní také buďte při uzamykání bezpečnostních skříněk na koupalištích. Jedné takové – špatně uzamčené – využil pachatel  na bazénu v Karviné a odcizil tak kabelku s osobními doklady a finanční hotovostí. Uvedl vrchní inspektor Stanislav Kus
Policie tedy opět apeluje na občany, aby své věci měli neustále na očích a neodkládali je na místa, na která nevidí. Pár minut vaší obezřetnosti vás ušetří od odcizení drahého mobilního telefonu, ale především vás ušetří od zdlouhavého vyřizování nových osobních dokladů, platebních karet a s tím související další formality na úřadech a v bankách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..