Po čtvrtečním výbuchu metanu na dole OKD zůstává horník z Orlové stále v kritickém stavu.

fnoPo tragické události, která se stala ze čtvrtku 6. 8. na pátek v důlním závodu 1. společnosti OKD zůstávají dva horníci stále v péči lékařů Fakultní nemocnice Ostrava.

Připomínáme, že k incidentu došlo při vypadnutí horniny při ražbě důlní chodby a následnému uvolnění metanu k zapálení metanovdušné směsi.

Při následném vznícení důlního plynu byli usmrcení 3 horníci. Další dva zůstali zraněni. My přinášíme aktuální informace o zdravotním stavu obou horníků z nichž jeden je z Orlové a druhý z Karviné.

„Stále platí, že v péči  máme 2 zraněné horníky, u jednoho je stav stabilizovaný, je při vědomí. Utrpěl komplikované zlomeniny a je v péči traumatologů. Druhý je bohužel i nadále v kritickém stavu hospitalizován na JIP popáleninového centra. Utrpěl popáleniny na téměř 90 % těla. uvedl pro portál eOrlová tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, Tomáš Oborný.

„Dva naši kolegové, kteří v noci ze čtvrtka na pátek při mimořádné události v lokalitě Darkov Důlního závodu  č.: 1 zemřeli, měli trvalé bydliště v Havířově, jeden v Těrlicku. Jeden zraněný zaměstnanec má trvalé bydliště v Karviné, jeden v Orlové.“ dokončil Oborný.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..