ODISkou v Orlové zřejmě až v únoru 2016

Vážení čtenáři,

ODISka - Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje

stále nám zasíláte do redakce dotazy, týkající se spuštění ODISek v orlovských autobusech a o možnosti výhodného nákupu jízdného při cestě z Orlové do Havířova. Děkujeme za vaše dotazy, a mohu vás ujistit, že redakce se tímto tématem zabývá a vývoj zavedení systému ODIS pravidelně sleduje.

Jsme stále v kontaktu s jednatelem společnosti Koordinátor ODIS, s. r. o., Ing. Alešem Stejskalem, který portálu poskytuje aktuální informace o vývoji celého projektu.

Níže už k dotazům našich čtenářů.

Vážený pane inženýre, na portálu Karvinská doprava jsme se dočetli, že od 21.11.2015 byl spuštěn nový program pro odbavovací zařízení v Karviné, který umožní odbavit cestující s bezkontaktní čipovou kartou ODISka.Jak to vypadá s montáží odbavovacího zařízení v Orlové ?

Skutečnost je taková, že dopravce ČSAD Karviná konečně dosáhl stavu, že jeho zařízení dokáže pracovat s ODISkou, tj. umí číst kupony dlouhodobých časových jízdenek a umí hradit jednotlivé jízdné z elektronické peněženky. Až to bude spolehlivě fungovat na VŠECH autobusech, tak to vyhlásíme. Orlovské příměstské autobusy, které spadají pod ČSAD Karviná, by měly fungovat s ODISkou snad ještě před 28.2.2016, termín Vám však fakt nemohu zatím potvrdit.“

Jak je na tom vyjednávání ohledně zavedení systému ODIS do MHD Orlová?
Zavedení systému ODIS do MHD v Orlové je v tuto chvíli ještě běh na dlouhou trať.“

Již delší dobu nemohou cestující z Orlové používat zvýhodněné jízdné, pokud cestují do Havířova a jsou odkázání na zakoupení plného jízdného u řidiče, nelze využívat ani měsíčník (studenti). Kdy se plánuje tato situace změnit? Budou mít možnost lidé z Orlové platit výhodněji jízdné, když pojedou do Havířova?
„Systém ODIS by měl fungovat i v ČSAD Havířov, zde nejpozději od 28.2.2016, kdy budou do ODIS zapojeny všechny zbývající linky tohoto dopravce.“

Děkujeme za odpovědi a Váš čas.

 

DROZDÍK Petr
šéfredaktor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..