Střet vozidla a autobusu v Orlové.

Zásah letecké záchranné služby DSA v Orlové

foto eOrlová

Dnes ráno došlo na silnici ulice Lazecká, část Veverka (poblíž odbočky k Dolu Lazy) k čelnímu střetu mezi osobním vozidlem Ford Focus a autobusem.

Řidič (47) vozidla, z dosud nezjištěných příčin, vjel do protisměru, kde došlo ke střetu. Průběh nehody, příčiny a zavinění budou předmětem dalšího vyšetřování.

V autobuse cestovalo zhruba 30 cestujících, větší část osob odjela jiným, projíždějícím autobusem. Dva až tři cestující z autobusu utrpěli drobná poranění a naraženiny.

Řidič vozidla po střetu utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky transportován do fakultní nemocnice. Zkouška na přítomnost alkoholu byla provedena u řidiče autobusu, a byla negativní. Vyšetřování si převzala služba kriminální policie a vyšetřování.

Informovala dnes ráno portál eOrlová, por. Mgr. Zlatuše Viačková

Sedmačtyřicetiletý muž byl z havarovaného vozidla vytažen svědky události ještě před příjezdem posádek ZZS. Byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři jej zajistili krčním límcem a za pomocí vyprošťovacího rámu umístili do sanitního vozidla. Nutné bylo zajistit intubací jeho dýchací cesty a připojit pacienta k přístrojem řízené ventilaci. Posádky zavedly dva žilní vstupy a zahájily podávání léků. Po přípravě k transportu byl muž převzat na palubu vrtulníku a přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. V průběhu letu se stav postiženého dále zhoršoval. Při přistání na nemocničním heliportu musel tým leteckých záchranářů zahájit srdečné masáž, protože došlo k zástavě srdeční činnosti. Za pokračující resuscitace byl pacient v kritickém stavu předán lékařům urgentního příjmu.“ doplnil tiskový mluvčí ZZS MSK Tomáš Humpl.

Zranění lehčího charakteru utrpěly také dvě ženy (18 a 53 let), které cestovaly v autobusu. Byly ošetřeny s poraněními hlavy a přepraveny do nemocnice v Havířově.

 

FOTODOKUMENTACE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..