Rok 2015 nejen na vyhledávačích.

Rok 2015 nejen na vyhledávačích.

4.1.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Trend button on computer keyboard, business concept

Rok utekl jako voda a s ním přichází v měsíci lednu řada statistik, které nám tvoří jakousi bilanci. My dnes nebudeme rozebírat, zda byl uplynulý rok 2015 úspěšný či nikoliv, ale podíváme se na to, co vás, čtenáře na internetu nejvíce zajímalo.

Trendové výrazy ve vyhledávačích se každým rokem mění. Pojďme se tedy podívat jaká témata v posledních 12 měsících hýbala společností v České republice.

Seznam.cz

„Konec roku je ve vyhledávání na Seznam.cz tradičně velmi silný a výrazně ovlivňuje celoroční výsledky. Letos zahýbal především kategorií televizní pořady a filmy, protože s chladným počasím lidé usedají před obrazovky. Šlágrem zimy i roku je tak StarDance i SuperStar. Mezi Čechy ovšem rezonovala i hudební anketa Český slavík, kterou okořenila přítomnost nemocného národního pokladu Karla Gotta, jehož zdravotní stav se také stal jedním z hlavních témat nejen listopadu, ale celého roku 2015.“ uvedla Táňa Lálova, ze společnosti Seznam.

V Moravskoslezském kraji vévodila témata jako např.: kde naladit novou stanici TV Prima, jak je na tom Karel Gott a co upéct jako dezert. To byla trojice otázek, která kralovala i regionálním skokanům. Na internetu se také skloňovaly zdravotní problémy Karla Gotta a jak vážný je tzv. Non-Hodgkinův lymfom, kterým trpí.

Zanechat nejlidnatější obvod Ostravy bez tepla a teplé vody se příliš nevyplácí. Tedy pokud není vaším jediným snem obsadit první příčku lokálních skokanů. Právě to se totiž podařilo společnosti Veolia Energie, když havárie na jejím potrubí uvrhla do zimy celou jižní část města. A když sedíte doma v zimě, zkusíte se trochu rozptýlit. I tak se dá vysvětlit, proč místní vyhledávali online hry s koňskou tématikou. Ve stáji je totiž teplo vždycky. Kompletní seznam všech moravskoslezských skokanů najdete na http://skokani.seznam.cz/#moravskoslezsky.

Zdroj: Táňa Lálová, Seznam.cz

 

Google.cz

První místo v žebříčku trendových výrazů zpravidla obsazují známé osobnosti, hry nebo zásadní události. Akcie společnosti ČEZ na špičce jsou pro nás překvapením.” říká Michal Zachar, marketingový manažer Google ČR.
Tak jako tomu bylo v roce 2014 tak i v 2015 se velké popularitě těší “křížovková” hra PixWords, a to hned za akčnějším mobilním hitem Agar.io. V pozadí není ani letošní Mistrovství světa v ledním hokeji pořádané v České republice.
Žebříčku nejvyhledávanějších osobností za rok 2015 kraluje Roman Vojtek. Vůbec poprvé se mezi top 10 skokanů mezi celebritami dostal jeden z YouTuberů. Výrazný hráč počítačových her a bavič FattyPillow si za rok práce vybudoval silnou základnu fanoušků a díky svému charakteristickému projevu vzbuzuje zájem i u uživatelů, kteří se této scéně jinak nevěnují.
Další zajímavé žebříčky ve Vyhledávači Google za rok 2015 obsahují několik výrazů, které byste možná ani nečekali. A cože vás tak zajímalo? Např. zatmění slunce, kdy je valentýn, kde je moje dítě, kde je slepé střevo, kdo je rudý john, kdo je pan Odvárka, co je to deep web, co je to instagram, jak to vidí chlap, jak nakupovat na aliexpress. A nebo také proč jsou v sýru díry, proč nehraje Jágr, proč se čivava klepe, proč kuře po narození pípá či proč se nesmí pít minerálka při kojení.
Zdroj: Google Press

eOrlová portál

Upřímně, zde jsem váhal zda tuto statistiku zveřejnit a to z toho důvodu, jestli bude pro vás, čtenáře zajímavá, ale na druhou stranu jsem si řekl – proč ne? Pojďme se tedy podívat co vás, čtenáře portálu eOrlová nejvíce v tom uplynulém roce zajímalo.

Celkový počet návštěv webové stránky http://www.eorlova.cz se loňským rokem 2015 zastavil na čísle 28.765 návštěvníků. Přičemž nejvíce web navštěvují čtenáři ve věku 25-34 let, těsně za nimi je věková kategorie 18-24 let a na třetím místě jsou čtenáři ve věku 35-44 let. Na webové stránky nejvíce koukají muži.
Z internetových prohlížečů k nám chodíte nejvíce z Google Chrom, Firefoxu a Internet Exploreru.

Na webový portál eOrlová.cz se ale také koukáte ze svých mobilních zařízení. Absolutním favoritem napříč mobilními platformami zvítězil s 84% všech mobilních návštěv Android, hned za ní je iOS, Windows Phone a BlackBerry.

Mezi nejvýznamnější stránky uplynulého roku patří Policejní okénko, Ukliďme Orlovou a Mapa obchodů a služeb. Zajímá vás ale také, kde v Orlové sehnat práci či brigádu, kde co dobrého k obědu v Orlové vaří i co se děje s ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě.

Na Facebooku jsme dosáhli 1.366 fanoušků, přičemž největší nárůst byl začátkem května. Zajímavé však je, že tak jak webovým stránkám vévodili právě muži, tak u facebooku je tomu právě naopak. Celých 65% všech návštěv na facebooku za uplynulý rok tvořily ženy.

Díky sociální síti Facebook se portálu podařilo svými příspěvky bez nutnosti placené reklamy oslovit v průměru 9.051 uživatelů. Což je pěkné číslo.

 

DROZDÍK Petr