Nezapomeňte si pořídit ODISku včas.

Vážení občané,

téma „ODISek“ je stále žhavé a můžeme vás ujistit, že jej stále sledujeme. Po předchozí domluvě s jednatelem společnosti Koordinátor ODIS, s.r.o., Ing. Alešem Stejskalem, který portálu eOrlová přislíbil spolupráci na informovanosti občanů, zveřejňujeme aktuální informace k zavedení Orlové do systému ODIS a o novém terminálu Hranečník.

Zároveň děkujeme za vaše dotazy, které nám posíláte ať už na Facebook či emailem. Vaše podněty konzultujeme a můžeme vám tak předat právě ty informace, které jsou pro vás nejdůležitější.

Především vás zajímá cena cestovného pro studenty, kteří musí dojíždět do Havířova, kteří doposud nemohli platit přes ODISku, ale hradili plnou cenu jízdného jednotlivě.

Co se týká linek na území Orlové, tak příměstské linky dopravce ČSAD Karviná do ODIS již zapojeny jsou, rovněž linka 460 dopravce ČSAD Havířov. Nově od 28. 2. 2016 budou na území Orlové zapojeny do ODIS linky č. 451 (Havířov – Orlová – Dětmarovice), 452 (Havířov – Orlová), 453 (Havířov – Orlová – Petřvald – Rychvald – Bohumín) a 456 (Havířov – Orlová, Důl Lazy).“ uvedl Tomáš Witoszek.

Do ODIS bude taky zařazena linka 403 MHD Havířov, která má o sobotách, nedělích a státem uznaných svátcích v zastávce Petřvald, Březiny přípoje od linky MHD Orlová 502 ze zastávky Orlová, Lazy, U Kornase a také linky 551 z Orlové, Lutyně, aut. nádraží.“ doplnil Witoszek.

 

JAK POŘÍDIT KARTU ODIS ?

My jen v závěru doplníme, že prodej ODISek byl v Orlové zahájen již 11. ledna 2016. Prodej dosavadních papírových kuponů (dlouhodobých papírových jízdenek) bude definitivně ukončen ke dni 29. února 2016.

– pořízení ODISky se řídí podmínkami vydavatele ČSAD Karviná a.s.
– osobní podání žádosti (ZÁKONNÝM ZÁSTUPCEM) na kontaktním místě :
* „Žádost o vydání ODISky“ a „Souhlas se zpracováním osobních údajů“
* Fotografie
* Uhradí poplatek za vydání ODISky dle „Ceníku výdeje BČK“
* Doloží doklad totožnosti – OP nebo rodný list dítěte
ODISku lze osobně vyzvednout na kontaktním místě ČSAD Karviná a.s.
po uplynutí 21 dní od přijetí žádosti.
Vydavatel je oprávněn ODISku zrušit, pokud si žadatel ODISku nepřevezme
do 60 dnů od data pro převzetí ODISky.

Informace k tarifu ODIS můžete shlédnout v přiloženém PDF dokumentu, který si zobrazíte / stáhnete prostřednictvím tohoto odkazu.

 

KDE OBJEDNAT KARTU ODIS A KOLIK STOJÍ ?

Čipovou kartu ODIS, která stojí 130 Kč je možné objednat na kontaktních centrech ČSAD. Objednávkové formuláře jsou dostupné i v přepravní kanceláři Orlová.

Kdo nechce nikam chodit, má možnost si ODISku objednat elektronicky a to přes e-shop

Ceník dlouhodobých časových jízdenek v jednotlivých městech pak naleznete zde.

 

KDY BUDE SPUŠTĚN NOVÝ TERMINÁL HRANEČNÍK ?

Oficiální spuštění terminálu Hranečník je stále nastaveno na 28. února 2016. To znamená k celostátní změně jízdních řádů. Jaká bude organizace provozu dopravy od 28. února 2016 si můžete přečíst v následujícím odkazu.

 

2 komentáře

  • Imigrant on 19.5.2016 at 13:58
  • Reakce

  Nikde nemohu najít, kolik mne bude stát při placení Odiskou cesta z Orlové do Ostravy – zastávka konzervatoř. Je v tom hrozný zmatek. Před zprovozněním terminálu na Hranečníku jsem se dostal až na Most Pionýrů za 50 Kč. Nyní jsou Orlováci poněkud více odříznutí. Další důvod opustit tuto zkurvenou zemi.

  1. Vážený pane,
   pokud máte dotaz týkají se dopravního spojení, obraťte se na provozovatele daného spoje. Nejlépe na společnost DPO Ostrava. Svůj dotaz můžete napsat na jejich email. info@kodis.cz.

   S pozdravem

   DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..