Ocenění „Policista roku 2015“ získali i dva policisté z Orlové.

Vážení čtenáři,

v Bohumíně probíhalo oceňování nejlepších policistů za rok 2015. Mezi desítkami policistů z našeho regionu byli ocenění za svou práci také dva policisté z Orlové.

Za obvodní oddělení Orlová – pprap. Václav MOTYKA

Václav Motyka je příslušníkem Policie České republiky od 1. října 2007. Po celou dobu svého působení u OOP Orlová je příkladem pro ostatní policisty. Svým nekompromisním postojem si vysloužil respekt občanů i kolegů. Veškeré své doposud nabyté zkušenosti se snaží předávat svým mladším spolupracovníkům. Často pracuje nad rámec svých služebních povinností a to i na úkor svého osobního volna. Během svého působení u OOP Orlová přispěl k odhalení celé řady pachatelů trestné činnosti, čímž se značně podílel na potírání a objasnění trestné činnosti v obvodu místní příslušnosti. V současné době působí v operativní skupině a napomáhá k řešení těch nejsložitějších případů.

000 služební
O vztahu k práci Václav řekl: „V této práci jsem se našel, a neskutečně mě baví a naplňuje.“
Mimo práci je aktivním sportovcem, 15 let se věnuje házené. Václav se svým týmem hraje 3. ligu za svůj mateřský klub TJ Meteor Orlová. Ve sportovních kláních reprezentuje i policii, společně s kolegy se několikrát účastnil mistrovství UNITOP ve florbalu. Ani jako organizátor nezahálí. Pod jeho taktovkou letos to bude už 5. ročník přátelského utkání v ledním hokeji mezi orlovskými policisty a strážníky.

 

Za 2. oddělení služby kriminální policie a vyšetřování Orlová – por. Daniel HÁLA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policista je u sboru od roku 1993. Na službu kriminální policie a vyšetřování byl zařazen v roce 2006.
V současné době na 2. oddělení SKPV pracuje jako vyšetřovatel na problematice toxi. V minulém roce se mu společně s kolegy podařilo rozpracovat a rozkrývat závažné případy drogové kriminality, které skončily několikaletým odsouzením pachatelů.
Na sebe prozradil, že svůj volný čas věnuje hlavně své ženě a jejich synům. Zatímco kluci aktivně hrají házenou, jejich táta jim aktivně fandí a podporuje je. Na přední příčce zálib je rozhodně sport, konkrétně fotbal a házená. Rád cestuje, a zase jak jinak než za sportem.

 

 

 

Záznam ze slavnostního ocenění policistů si můžete prohlédnout zde.

 

Informace o policistech poskytla tisková mluvčí Policie ČR, por. Mgr. Zlatuše Viačková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..