Orlovští policisté dopadli muže, který se od roku 2012 skrýval před nástupem do vězení – Ukryl se do úložného prostoru válendy

Orlovští policisté dopadli muže, který se od roku 2012 skrýval před nástupem do vězení – Ukryl se do úložného prostoru válendy

11.4.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Neúnavnost a vytrvalost policistů přinesla ovoce, i když se muž schovával do poslední chvíle.

V těchto dnech orlovští policisté zadrželi muže, který byl hledaný od listopadu 2012. Tehdy byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za spáchání několika přečinů, a to porušovaní domovní svobody, krádeže a poškozování cizí věci. Odsouzený měl nastoupit do výkonu trestu, což neučinil. Okresní soud Karviná, pobočka Havířov, na dnes 29letého muže, vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

policie_pouta_ilustracni_foto

ilustrační foto

Policisté tehdy vyhlásili po muži celostátní pátrání. Postupně získávali poznatky o jeho pohybu, pobytu a kontaktech, které vyhodnocovali. Zjistili, že muž se vydává za někoho jiného a záměrně se ukrývá. Před vězením dokonce i odcestoval do zahraničí. Nato byl vydán Evropský zatýkací rozkaz.

Po celou dobu policisté nepolevili, vytrvalost se vyplatila. Po usilovné práci operativní skupiny bylo zjištěno místo jeho pobytu. Hledaného policisté našli v jednom orlovském bytě. Do poslední chvíle se muž snažil před policisty schovat, hledaného našli v úložném prostoru válendy.

Po zadržení byl převezen na orlovskou policejní služebnu k procesním úkonům před převezením do věznice. Po krátkém čase se u služebny shromáždilo asi 40 členů rodiny hledaného. Domáhali se kontaktu s ním a chtěli se rozloučit. Na místo byla povolána Speciální pořádková jednotka Ostrava k případnému odvrácení narušení veřejného pořádku. Policisté ale zasahovat nemuseli, jakmile zadrženého 29letého muže eskorta odvezla, všichni se rozešli. Vše se obešlo bez výtržností.

 

Tiskovou zprávu poskytla por. Mgr. Zlatuše VIAČKOVÁ z Policie ČR