Téměř 80 dobrovolníků letos uklidí Orlovou !

Krásné úterní odpoledne,

uklidme_cesko_logo_3rocnik_200pxfinišujeme, registrace uzavřeny, lokality vybrány, guláš pro dobrovolníky v Orlovské Kolibě objednán!

Zdá se to neuvěřitelné, ale letošní třetí ročník bude opravdu výjimečný! Nejen, že opět čekáme spoustu zajímavých lidí, jako např. starostu města Orlová – Ing. Tomáše Kuču s manželkou,
2. místostarostku Ing. Petru Jenčmionkovou, radního Petra Hrdinu a další. Letos se také k Českému červeném kříži Orlová připojí i další místní organizace a to Dětský parlament,  Místní rybářský svaz (ČRS MO Orlová) a členové Zdravého města Orlová.

Ve spolupráci se sociálním odborem Města Orlová se mi podařilo zrealizovat myšlenku – zapojit i místní bezdomovce, kterých na pomoc s úklidem přijde 9.

Letošní ročník překonává ty dva předchozí a opět posunuje tuto výjimečnou akci o krok dál. Jsem hrdý na to, že máme v Orlové stále víc a víc lidí, kterým není lhostejné v jakých podmínkách žijeme a kteří svou činností motivuji své sousedy i známé.

Gulášek, teplý čaj i klíčenky s logem města

Rád bych v úvodu poděkoval finanční pomoci Městu Orlová a komisi Zdravé město Orlová, kteří letošní rok tuto akci štědře podpořili. Díky tomu můžeme nejen pro prvních 40 registrovaných, ale pro všech 80 dobrovolníků uvařit teplý guláš a čaj na zahřátí, který pro nás připraví skvělí kuchaři Jakub Trubl a Imrich Kľaga z Orlovské Koliby. Oběma pánům děkuji za jejich vstřícnost i ochotu podpořit tento výjimečný projekt.

Občerstvení bude pro dobrovolníky připraveno přibližně v čase od 13:00 do 14:00 hodin na Náměstí 28. října v Orlové – Lutyni (před Městským úřadem) v Párty stanu.

Město Orlová má pro dobrovolníky připraveno jako pozornost malou klíčenku s logem města.

 

Sbírka oblečení a bot pro bezdomovce

Stále je možnost donést vyřazené oděvy a boty na místo srazu pro bezdomovce, kteří přijdou pomoci s letošním „jarním“ úklidem. Proto neváhejte a doneste prosím vaše nepotřebné věci, které byste určitě vyhodili. Pomohou našim spoluobčanům.

 

Materiální podpora městské společnosti SMO Orlová

Ani letos nebude chybět materiální podpora v podobě pracovních rukavic a pytlů na sběr odpadků pro naše dobrovolníky. Společnost SMO, m.s. se také následně postará o přistavení velkoobjemových kontejnerů, jejich svoz a následnou likvidaci nasbíraného odpadu. Pár pytlů a rukavic nám ještě tuto středu doručí sama centrála projektu Ukliďme Česko.

 

Kde všude odpadky uklidíme ?

Letošní výběr lokality bude pestrý, Díky velkému počtu dobrovolníků budeme moci uklidit více lokalit a to ve velmi krátkém čase. Můj dík zde patří odboru správy majetku města Orlová a to konkrétně šikovné,
Ing. Denise Nitschové, která lokality rovněž vybírala a objížděla. Celkem máme připraveno 16. lokalit, jejichž umístění naleznete v tomto odkazu. Doporučuji si lokality prohlédnout, abyste si dopředu mohli vybrat, kde budete chtít jít. Budu se snažit dobrovolníky rozvést do těch vzdálenějších lokalit, ať nemusí pěšky. Samozřejmostí bude rozdání informačního letáčku pro konkrétní lokalitu na místě srazu s mapkou a důležitými kontakty.

 

Ukliďme Orlovou v médiích

Ani letos nebude chybět reportáž TV Polar. Nově o naši úklidovou akci projevila zájem i Česká televize, která by měla provést živý vstup do vysílání Studia 6 před 11 hodinou odpoledne.

 

Závěrem – aneb co si nezapomenout vzít s sebou.

Počasí nám dle předpovědi přeje, máme mít mezi 10 – 16°C, v každém případě si prosím vezměte pevnou obuv resp. gumáky a pro jistotu nějakou pláštěnku.

Pokud chcete soutěžit o zajímavé ceny, např. o novou videokameru, nezapomeňte si vzít svůj mobilní telefon nebo fotoaparát. Budeme rádi za vaše snímky, které také použijeme ve finálním vyhodnocením akce. Podmínky soutěže si můžete přečíst zde.

Rád bych upozornil, aby jste si přečetli než půjdete na naši letošní akci i bezpečností a organizační pokyny. Je to velmi nezbytné, aby nedošlo k případným nedorozuměním. Pokyny si prohlédněte zde.

 

DROZDÍK Petr
organizátor akce

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..