12 dětí se minulou sobotu utkalo na rybářských závodech na Kozím Becírku.

Krásné květnové pondělí,

v sobotu, 30. dubna 2016 se konal další ročník rybářských závodů pro děti na Kozím Becírku.

Soutěžící se scházeli s doprovodem rodičů již od časných ranních hodin. Zápis dětí byl od 6 – 7 ráno a soutěž pak začínala od 8 hodin. Startovné bylo symbolické, a to pouhých 50 korun, za které dostaly vydatnou svačinku.

IMG_20160430_075345_panorama

IMG_20160430_081512Celý den přálo krásné počasí a tak všichni mohli vychutnávat příjemnou atmosféru přírody, která obklopovala jeden z nejčistších rybníků v Orlové.

Zasoutěžit si nepřišli jen zkušení mladí rybáři, ale také děti, které poprvé v životě drželi v ruce prut. „Je to krásné, když vidíte ten úsměv toho dítěte, že se mu něco povedlo, že z toho má radost v očích.“  Řekl jednatel ČRS MO Orlová, Jiří HOKYNÁŘ, když učil jednoho ze soutěžících, jak správně nahodit.

 

Rybáři byli velmi ochotní a vstřícní, ukazovali, radili, vykládali. Celá soutěž tak byla ve velmi příjemném a přátelském duchu. Pro dospělý doprovod se vařila dobrá kávička i čaj. V nabídce bylo i lahvové pivo a vynikající klobáska, která se po celý den přímo na místě udila.

IMG_20160430_075906_hdrŠtěstí však nepřálo letos žádnému ze soutěžících. I když místní rybáři 3 dny před soutěží vysázeli na 150 ryb, ryby si spíše se soutěžícími hrály než aby se chytaly na návnady.

Zkoušelo se lovit na kukuřici, na žížaly i na další receptury, úlovek však nebyl žádný.

Ve dvou případech štěstí pokoušelo jednoho ze soutěžících, který však pozdě zaregistroval, že se mu zvedá „policajt“ na silonu, a dřív než stačil prut zvednout, ryba i s návnadou byly pryč. Vzal to ale s úsměvem a o to víc se již později soustředil na hlídání svého prutu.

 

Rybářské závody skončily ve 13 hodin odpoledne. I když nikdo nezvítězil, žádná ryba nebyla chycena, všichni obdrželi krásný Účastnický list a hodnotný balíček, ve kterém se skrývali dárky (klíčenky, rybářské silony, třpytky, a další rybářské potřeby) od sponzorů letošních závodů, kterými letos byli Město Orlová, Rybářské potřeby – Marián TELEGA, Stavební práce Český Těšín,  Hynek TVRDOŇ a sympatizant hnutí ANO, Tohle je Orlová.

Rybářské závody byly vynikajícím zpestřením celého dne, pokud jste je zmeškali, nevadí, příští rok bude další příležitost.  7. května si mohou přijít zasoutěžit dospělí, startovné v tomto případě bude 100 Kč a těšit se můžete také na dobré občerstvení i atmosféru.  Určitě neváhejte, a pokud nemáte prut, půjčte si od známých, opravdu to stojí za to!

 

První povolenka zdarma pro děti od 6 – 15 let !

pokud se dětem ve věku od 6 – 15 let líbí v přírodě, u vody a láká je rybaření, využijte této jedinečné příležitosti a zapište své dítě do rybářského kroužku!

Získáte první povolenku na rok ZDARMA a dále 50% slevu na roční předplatné časopisu Rybářství a 50% slevu na knihu Rybářství a rybolov. Více informací o členství získáte na webu: http://www.rybsvaz.cz a http://www.crs-mo-orlova.estranky.cz/. 

 

FOTOGALERIE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..