Do konce července přijímá Nadace ČEZ grantové žádosti do kterých se mohou zapojit obce, školy i školky.

Školy zbourají bariéry pro handicapované a obce vysadí nové aleje. Granty Nadace ČEZ jsou opět otevřeny!

Už podruhé mají letos školy možnost získat prostředky na zlepšení přístupu handicapovaných studentů ke vzdělání. Obce a města zase mohou žádat o peníze na sázení či obnovu alejí a stromořadí. Zájemci o podporu Nadace ČEZ mohou až do konce července žádat o příspěvky z grantových řízení Oranžové schody a Stromy. Žádosti stačí vyplnit přes jednoduchý webový formulář. Jen za letošní první pololetí podpořila Nadace ČEZ výsadbu 31 alejí a 10 bezbariérových úprav škol.

Nadace ČEZ přijímá žádosti v obou grantových řízeních do 31. července. Jednoduché formuláře se vyplňují přímo na webu www.nadacecez.cz. Finanční spoluúčast žadatelů není nutná.
„O výsledcích budeme všechny uchazeče informovat do poloviny září. Školy a obce se tak
o svých úspěšných žádostech dozví včas, aby se bez zbytečných průtahů mohly pustit do realizace svých projektů,“
říká Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Každá škola či obec může v grantových řízeních Oranžové schody a Oranžové stromy podat pouze jednu žádost o nadační příspěvek za rok. Datum, respektive pořadí zaslání žádosti rozhodování dárce neovlivní. Stejně jako v loňském roce zapojí Nadace do rozhodování o obdarovaných i své patrony z řad známých osobností.

 

Oranžové schody zlepšují přístup handicapovaných žáků ke vzdělání

Nadace ČEZ pomáhá mladým lidem s tělesným postižením začlenit se mezi ostatní studenty
a minimalizovat překážky, které jim stojí na cestě za kvalitním vzděláním. Projekt Oranžové schody totiž pomáhá odstraňovat architektonické bariéry nákupem plošin, výtahů, schodišťových sedaček, schodolezů nebo zvukových a světelných naváděcích systémů.

Maximální výše příspěvku v grantu Oranžové schody činí 400 000 Kč na jeden realizovaný projekt resp. 500 000 Kč na dva realizované projekty v objektu a požádat o něj mohou všechny základní, střední a vyšší odborné školy. Celkem se v uplynulých letech mezi bezbariérové zařadilo už 58 škol, na severu Moravy například školy v Ostravě, Krnově nebo Hutisku-Solanci, které doporučil šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek.

 

Stromy Nadace ČEZ podporují návrat alejí do Česka

Nadace ČEZ už pátým rokem podporuje jak vznik nových stromořadí, tak i obnovu zanedbané zeleně v místech, kde dříve aleje existovaly, ale postupem času zpustly či zcela vymizely. Dosud města a obce z poskytnutých grantů obnovily či nově vysadily už 288 stromořadí. Do jejich sázení se často zapojily i celé rodiny, například v Hrádku a Bukovci vysadily strom pro každé dítě narozené v posledním roce.

Nyní otevřené grantové řízení je určeno pro ty, kteří chtějí sázet stromy letos na podzim. Maximální výše příspěvku činí 150 000 Kč.

Veškeré potřebné informace o grantových řízeních Oranžové schody a Stromy, pravidla i formuláře najdete na stránkách Nadace ČEZ:

http://www.nadacecez.cz/cs/vyhlasovana-grantova-rizeni/oranzove-schody.html

http://www.nadacecez.cz/cs/vyhlasovana-grantova-rizeni/stromy.html

V případě jakýchkoliv dotazů pište na e-mail: info@nadacecez.cz.

 

Vladislav SOBOL
tiskový mluvčí Skupiny ČEZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..