Záchranáři v Orlové vzdělávají děti i o prázdninách.

Návštěvy dětí na výjezdových základnách moravskoslezských záchranářů nejsou během školního roku nijak ojedinělé. Pracovníci ZZS MSK se však věnují atraktivnímu seznamování s problematikou první pomoci a její důležitosti i během prázdninového období. Příkladem takové práce je návštěva dětí, která proběhla tento týden (13. července) v Orlové.

20160713_102101_cutTamní záchranáři věnovali svůj čas čtyřem desítkám dětí, které výjezdové stanoviště ZZS MSK navštívily v rámci programu příměstského tábora. Malí návštěvníci měli samozřejmě velký zájem o prohlídku záchranářských vozidel. Záchranáři však využili času exkurze k tomu, aby dětem vysvětlili také základní postupy při ošetřování pacienta. Kromě prohlídky záchranářské techniky si tedy samy vyzkoušely nejdůležitější opatření a kroky při poskytování pomoci pacienta, který se nalézá v ohrožení života. Jak je patrné z fotografií, děti se za odborného vedení záchranářů aktivně zapojovaly do simulované záchrany postiženého.

O přežití pacienta s vážným postižením zdraví mohou někdy rozhodovat právě první minuty, než k němu dorazí profesionální záchranáři. Znalost základních postupů pro poskytování první pomoci je tedy velmi důležitá a záchranáři kladou na zvyšování povědomí veřejnosti v tomto směru velký důraz.

 

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..