Orlovou čeká třídenní odstávka teplé vody.

Odstávka horkovodů, které zásobují teplou vodou Orlovou a Bohumín, bude letos trvat pouhé tři dny, od středy 3. do pátku 5. srpna.

Společnost ČEZ Teplárenská, která teplo do obou měst dodává z Elektrárny Dětmarovice, chystá v době odstávky kontrolu a opravu zjištěných drobných netěsností na horkovodech do Orlové i Bohumína. V plánu je také čištění takzvaných doplňovacích nádrží nebo kalníků, které slouží k zachytávání větších tuhých nečistot.

Energetici se snaží o maximální zkrácení odstávek, aby odběratele ušetřili nepříjemností spojených s přerušením dodávek tepla. ČEZ Teplárenské se to daří. „Například vloni jsme horkovody do Orlové a Bohumína neodstavovali vůbec. Pravidelná kontrola je ale důležitá, opravy v době letních odstávek zvyšují spolehlivost dodávek během zimních měsíců,“ vysvětlil Martin Šangala, vedoucí oddělení Dětmarovice.

EDE_prostrediV Bohumíně a Orlové zásobuje společnost ČEZ Teplárenská teplem a teplou vodou přes 14 000 bytů, další stovky městských i družstevních bytů jsou připraveny k napojení na centralizované zásobování teplem v příštích letech.

Centrální dodávka tepla je výhodná nejen pro samotné odběratele, ale pro celý region často postihovaný inverzemi. Výroba tepla probíhá v Elektrárně Dětmarovice, která splňuje ty nejpřísnější ekologické normy.

Jen v loňském roce investovala přes 400 milionů korun do snížení exhalací oxidů dusíku o dalších 50 procent.

Společnost ČEZ Teplárenská, a.s. zásobuje přibližně 7 700 odběrných míst a kromě více než 144 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 7 800 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 39 městech v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče. V poslední době se firma stále více zaměřuje také na energetické poradentství, provádění energetických auditů a zajišťování průkazů energetické náročnosti budov. Postupně se začíná podílet také na zajišťování dodávek tepla s využitím nových technologií.

Informoval o tom portál eOrlová, tiskový mluvčí Skupiny ČEZ, Vladislav SOBOL.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..