Pachatel, který loupil i v Orlové byl dopaden.

policie_pouta_ilustracni_fotoPolicisté obvodního oddělení Karviná 1 dopadli notorického recidivistu majetkové trestné činnosti. Tentokrát, usnesení trestního stíhání obsahuje celkem 15 skutků. Počet prokázaných věcí bude pravděpodobně ještě navýšen.

Pachatel (37) z Karviné od konce června „navštívil“ prodejnu, vozidla, kolovny, autoservis, nebo čističku odpadních vod. Jeho teritoriem se stala obec Doubrava, Dolní Lutyně, Dětmarovice, města Karviná a Orlová. Majitelům způsobil škodu, která přesáhla 300 000 Kč.

V Doubravě se pokusil vniknout do prodejny, což se mu nakonec nepodařilo

O pár dní později v Dolní Lutyni odcizil z odstaveného nepojízdného vozidla přední registrační značku. O několik desítek minut později, už tankoval do osobního vozidla palivo, které nezaplatil a z místa odjel.

O dva dny později v městské části Doly vnikl do kolovny hlavního závodu Dolu Darkov. Tady odcizil pánské horské jízdní kolo, která vzápětí prodal neznámé osobě. Do kolovny se vrátil o pár dní poté a opět odcizil pánské jízdní kolo, které prodal neznámé osobě.

realizace01Následující den v Dolní Lutyni vnikl na pozemek čističky odpadních vod. Vytlačil malé okno a dostal se dovnitř objektu, který prohledal. Na místě nic neodcizil.

V týdnu ještě z přístřešku u železniční zastávky odcizil dámské horské jízdní kolo. Týž den ho jeho kroky zavedly do prodejny textilu. Rozbil skleněnou výplň výlohy a s sebou vzal několik náramkových hodinek různých značek, textilní tašku, obaly na mobilní telefony, notebook, ponožky nebo peněženky. Další den znovu u železniční zastávky vzal jízdní kolo.

Na parkovišti u dětmarovického motorestu násilně vnikl do osobního vozidla. Další den v Dětmarovicích se jeho cílem stal zmrzlinový stánek, ze kterého odcizil peníze a zničil sadu kornoutů. Na čerpací stanici v Dětmarovicích násilně vnikl do objektu autoservisu, kde vzal peníze, notebook, různé nářadí. Odcizené věci naložil do vozidla, které bylo přistaveno k opravě. Našel klíče od vozidla a odjel.

 

V Orlové odcizil za zaparkovaného osobního vozidla mezinárodní poznávací značky Velké Británie.

A o několik dní později v karvinské městské části Nové Město násilně vnikl do budovy prodejny autosalonu. S sebou si odnesl finanční hotovost.

Policejní komisař proti pachateli zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujících přečinů krádež a poškození cizí věci. V případě odsouzení muži, který byl v minulosti 11x soudně trestaný, hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

 

Informace portálu eOrlová poskytla por. Mgr. Zlatuše VIAČKOVÁ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..