V Orlové chceme podporovat talenty – říká Jirka Polášek z Morava Gymu

V Orlové chceme podporovat talenty – říká Jirka Polášek z Morava Gymu

31.7.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři,

rozhovory a články o zajímavých osobnostech našeho města, kteří dělají pro obyvatele Orlové něco dobrého se nám dnešním dnem rozroste o tématiku fitness, kulturistiky a bojových sportů.

Na kafe jsem si tentokrát sedl s majitelem fitness centra MORAVA GYM – Jirkou Poláškem. A o čem jsme si povídali? Ruku na srdce, téma fitness potkalo v životě každého z nás. Všichni chceme vypadat krásně, mít trochu sportovnější postavu a nebo se jen cítit zdravě a po tom pracovním shonu ve fabrice nebo v kanceláři udělat pro své tělo něco prospěšného.

Ve většině případů je to však téma, které je začarovaným kruhem, člověk – alespoň já to tak mám – má tendenci cvičit a dělat pro své tělo něco víc než jen procházky – neustále odkládat. A proto mne zajímalo, co ty ostatní, které slyším v pozadí cinkajících kusů železa, tak motivuje, aby byli vytrvalejší než jsem třeba já. Nejen o tom si dnes budeme s Jirkou Poláškem povídat. Takže se pohodlně usaďte a přejeme příjemné – a snad i motivující čtení.

morava_gym_orlova_500pxFitness jste převzal se společníkem od ledna 2016. Co vás k tomu vedlo? S jakou vizí jste do toho šli?
Nabídku převzetí Fitness centra Morava jsme dostali na konci roku 2015. Po zhodnocení veškerých pro a proti, ujasnění si plánu a vize do budoucna jsme se se společníkem rozhodli pro využití této příležitosti a od 1.1.2016 došlo k vytvoření Morava GYM.

Ve „staré“ Moravě jsme oba se společníkem začínali se cvičením. Já osobně staré fitness centrum navštěvoval od roku 2000. Jsme tedy takoví „odchovanci“. Fitness centrum však postupně chátralo. Nebylo do něj investováno a nestíhalo jít ruku v ruce s novými trendy cvičení a nároků klientů. Cíl byl tedy jasný – nutná rekonstrukce, designový facelift, vytvoření multifunkční zóny a mnoha dalšího.

Oba se společníkem Tomášem Podhorným jsme nadšenci bojových sportů, díky kterým se fitness centrum stalo příznivým místem pro jejich cílené trénování, ale i volné využití pro „bojovníky“.
V Morava GYM nyní rozvíjíme i další tréninky kolektivních sportů např. kruhové tréninky, crossfitness a v neposlední řadě soukromé, individuální tréninky s osobním trenérem (fitness, box, kickbox..)“

MORAVA GYM prodělala kompletní rekonstrukci a další se chystá. Prozradíte čtenářům, na co se mohou ve fitku těšit nyní a na co v budoucnu?
„Po obrovské investici do renovace a modernizace fitness centra nyní dochází ke kompletní rekonstrukci multifunkční místnosti, která se ještě lépe přizpůsobí aktuálním trendům. Bude na míru vyrobena víceúčelová, multifunkční konstrukce, kterou využijí hlavně cvičenci workoutu a crossfitnessu, rovněž však cvičenci bojových sportů. Rovněž došlo k zakoupení nového stroje na izolované procvičení prsního a deltového svalu, po kterém byla ze strany klientů obrovská poptávka. Se společníkem máme zřízený fond díky kterého chceme každý rok do prostor a funkčnosti Morava Gym dále investovat.“

morava_gym_orlova_komplet_interier
V našem rozhovoru jste se zmínil, že v Orlové chcete hledat talenty, koho konkrétně chce MORAVA GYM oslovit a jaké s nimi máte plány?
„Morava Gym oslovuje veřejnost a hledá talenty v odvětví bojových sportů a kulturistiky. Chceme dát příležitost mladým, ambiciózním lidem, kteří věří ve své sny, chtějí pro ně něco dělat, chtějí si za nimi jít i přestože jim to momentálně nedovoluje jejich finanční či osobní situace. Jsme schopni je v jejich cestě podpořit. Co s nimi máme v plánu? Rozvinout jejich talent, umožnit jim trénink pod zkušenými trenéry pro získání potřebných zkušeností a poté jim umožnit soutěžit na molech kulturistiky, případně v ringu či kleci u aktivních zápasníků. Sport vnímáme jako jediný lék na všechny problémy, starosti a stresy.“

Otázka, kterou určitě čekáte, jak se vaše fitko odlišuje od těch ostatních v Orlové?
„Jak se Morava GYM liší od ostatních fitness center? Jednak dlouholetou tradicí ve které nyní pokračují hlavně mladí lidé a posunují zase o level výše, ale také přístupem zaměstnanců a trenérů. Zakládáme si na rodinné atmosféře. Já i Tomáš Podhorný jsme vyzkoušeli spoustu fitness center a gymů a všechny námi nabyté zkušenosti nám pomáhají v tom, aby Morava GYM nebyla jednotvárná a byla otevřená příznivcům široké škály sportů.“

IMG_20160731_123502Co kulturistika? Účastní se někteří členové fitka nějakých takových či jiných soutěží?
„V kulturistice momentálně zástup nemáme. Máme silový trojboj a také Physique fitness.“

Bavili jsme se také o zápasech MMA? Jaké úspěchy má tato oblast sportu v Orlové?
„Aktivně na nich pracujeme – galavečery na kterých vystoupí naši zápasníci jsou již za dveřmi. Samozřejmě věříme v jejich výhru. Nyní za náš Gym bojují Tomáš Podhorný (MMA), Vašek Mikulášek (MMA, K-1, BOX), Michal Móro (K-1, BOX), Richard Walter (BOX), Lukáš Onderek (K-1, Thai box, BOX). Kluci jsou v plných přípravách na nadcházející zápasy, tak je určitě sledujte. My věříme v jejich vítězství.“

Poslední otázka. Co byste doporučil těm, kteří se odhodlávají cvičit resp. těm, kteří to brzy vzdávají? 
„Pro ty co začínají je důležité odhodlat se, překonat ostych z lidi, protože tento pocit má určitě každý. Nejdůležitější je vydržet, je jasné, že výsledek nepřijde za 14 dni, prostě, nevzdávat to! Nechat si poradit odborně od lidi kteří opravdu ví, jak cvičit,  mít tréninkový plán. Překonejte sami sebe, rozhodněte se udělat něco sami se sebou.“

 

DROZDÍK Petr
ěéfredaktor