V Orlové se slavnostně otevřel charitativní obchůdek se sociálním šatníkem.

Vážení čtenáři,

toto úterý byl v Orlové – Porubě slavnostně otevřen první charitativní obchůdek se sociálním šatníkem, který provozuje Dobrovolnické centrum Havířov, spadající pod Organizaci ADRA, o. p. s..

V našem kraji jich funguje již 13 – s Orlovou 14. Takzvaný prodej věcí „z druhé ruky“ ADRA zahájila na podzim roku 2010 a obchůdky, které se postupně rozrůstají, slouží na podporu dobrovolnických programů, které Dobrovolnické centrum ADRA Havířov zastřešuje.

Projekt funguje formou dárcovství, kdy lidé mohou bez nároku na úplatu do obchůdku odevzdat nepoužívané oděvy, ručníky, povlečení, hračky bytové doplňky a další. Ty pak Dobrovolnické centrum ADRA Havířov dále prodává a tržbu následně používá na své dobrovolnické programy, například pro seniory, zdravotně postižené, těžce nemocné občany apod.

Otevírací doba Charitativního obchůdku je Po – Čt 9:00-16:00, Pá 9:00-15:00. Sociální šatník je přístupný veřejnosti v pondělí a ve středu 10:00-15:00, je určen pro lidi, kteří se ocitli v hmotné nouzi.

Na základně potvrzení tam tito lidé dostávají maximálně 5ks oblečení na měsíc.

Slavnostního otevření se zúčastnili i zástupci našeho města a sice starosta, Ing. Tomáš Kuča s
1. místostarostkou Mgr. Bc. Renatou Potyšovou. Obchůdek naleznete na adrese: Slezská 96, Orlová – Poruba.

FullSizeRender

Hledá se dobrovolník

Touto cestou se pro nově otevřený charitativní obchůdek hledají dobrovolníci, kteří by věnovali bez nároku na úplatu svůj volný čas a pomohli jej tak provozovat. Pokud vás tato nabídka oslovila, popř. by jste se chtěli aktivně zúčastnit jiného dobrovolnického programu, srdečně vás již nyní můžeme pozvat na úvodní školení, které se uskuteční ve čtvrtek 22. září. Bližší informace o místě konání ještě v tomto článku upřesníme.

Informace o dobrovolnictví se také dočtete v našem předešlém článku.

 

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..