Orlovští kriminalisté uzavřeli sérii vloupaček na Karvinsku.

Vážení čtenáři,

přinášíme tiskovou zprávu k uzavření vyšetřování rozsáhlé majetkové trestné činnosti, která byla páchána napříč regiony Karvinsko, Ostravsko a Frýdecko-Místecko.

Kolegové z orlovské služby kriminální policie a vyšetřování po několika měsíčním prověřování a dokazování uzavřeli vyšetřování rozsáhlé majetkové trestné činnosti. Velmi obsáhlý spis obsahuje bezmála dvě desítky skutků, na kterých se různě podíleli dva muži z Orlové ve věku 24 a 28 let a svým jednání způsobili škodu přesahující šest set tisíc korun.

15Mladší ze dvojice, 24letý pachatel, se sám dopustil tří krádeží vloupáním. Na začátku letošního roku násilím vnikl do budovy Základní umělecké školy v Orlové. Uvnitř vzal basovou kytaru v hodnotě 3 500 Kč. Hned následující den vnikl do areálu jedné orlovské společnosti a následně rozbil okno vedoucí do prodejny. S sebou odnesl dvě elektrické kombinovaná vrtací kladiva.

Nadto, opět v Orlové násilním, vnikl do rodinného domu, kde odcizil elektroniku v hodnotě téměř devět tisíc korun.

Od měsíce března na lupičské „výpravy“ vyráželi oba pachatelé. Společně se zaměřili na rodinné domy. Během tří měsíců násilím vnikli do 13 rodinných domů, kde brali nářadí, elektroniku, šperky, peníze naší i cizí měny, hodinky, mince a další věci.

fotografie-03Jejich teritoriem bylo Karvinsko, Ostravsko a Frýdeckomístecko. V jednom případě, někdy v dubnu, v okrese Frýdek Místek, mladší z pachatelů rozbil skleněnou výplň dveří prodejny čerpací stanice. I když byl při krádeži vyrušen, stačil odcizit nejméně sto krabiček cigaret a pět lahví alkoholu.

Komisař oba pachatelé obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Dále, obvinění obsahuje přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Součástí spisu je i obvinění muže ve věku (52) z Karviné z přečinu podílnictví. Za vinu je mu kladeno, že v zastavárně, kterou provozuje, zakoupil od obviněných mužů nářadí, ačkoli věděl, že bylo získáno trestnou činností.

 

Tiskovou zprávu portálu eOrlová předala por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..