Dříve se stmívá – Policie bude rozdávat reflexní prvky.

Vážení čtenáři,

pro závěr víkendu jsme si pro vás připravili zajímavý informační článek k reflexním prvkům, které nás chrání před vážným dopravním nehodám

Každý den dochází k vážným dopravním nehodám na našich silnicích, kdy v mnoha případech jsou oběťmi právě chodci. Jelikož v těchto dnech denního světla ubývá, nastává období šera a špatného počasí, je důležité, abychom my chodci byli dostatečně viděni a chránili si tak své zdraví a především život.

Na našem trhu existuje nepřeberné množství různých druhů reflexních materiálů, které nám s naší viditelností pomůžou. Zvýšíme tím naši bezpečnost a to nejen v obci, ale i mimo ní, kde jejich nošení je již ze zákona povinné.

reflexni_prvkyV následujícím období budou moravskoslezští policisté v rámci dopravně bezpečnostních akcí rozdávat nejrůznější typy reflexních materiálů, jako jsou reflexní tahačky na zip pro děti, přívěšky, ale také kšiltovky, sportovní šátky a vaky. Pamatovali jsme také na pejskaře, pro jejichž čtyřnohé domácí mazlíčky jsme připravili reflexní obojky. Cyklisté mohou poté obdržet, kromě výše zmíněného, i led svítilny vhodné k umístění na řídítka, využitelné jsou rovněž pro maminky s nejmenšími dětmi, které si je mohou umístit na kočárek.

S jednou takovouto hlídkou se mohli již dnes setkat obyvatelé Opavy na ulici Vrchní, kde spolu s koordinátorem BESIPu rozdávali zmíněné prvky vytipovaným účastníkům silničního provozu.

Mnozí z nás se jako řidiči dopravního prostředku již určitě dostali do situace, kdy spatřili chodce na poslední chvíli, či jako chodci, kteří nebyli vybaveni reflexním prvkem se cítili na pozemní komunikaci ohroženi. Právě proto bychom na reflexní prvky neměli zapomínat nejen jako chodci, ale také jako cyklisté a především by jimi měly být vybaveny hlavně děti, které jsou na našich silnicích ohroženy nejvíce.

Svou viditelnost může chodec nebo cyklista zvýšit pomocí vhodně zvolených doplňků, jako jsou různé nášivky, přívěsky nebo také i oblečení z reflexních materiálů, které prodlužují vzdálenost až o 200 metrů, na jakou může řidič účastníka silničního provozu včas zaznamenat.

Nejen kombinace reflexních prvků zaručí větší bezpečí na našich silnicích, ale také opatrnost a hlavně znalost pravidel silničního provozu, které je nutno stále opakovat a vštěpovat především našim dětem.

 

Článek portálu eOrlová poskytla nprap. Karolína Bělunková
vrchní inspektor Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..