ČEZ přijme několik set nových pracovníků.

ČEZ přijme několik set nových pracovníků.

31.10.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři,

pracovních nabídek není nikdy dosti a nám se dnes dostala do rukou tisková zpráva společnosti ČEZ Distribuce, která v následujících letech přijme několik stovek nových zaměstnanců. Pokud se tedy poohlížíte po nové práci, třeba právě vám příjde vhod nové náborové video.

Doslova očima energetiků se můžete podívat na nový film z prostředí distribuce elektrické energie. Má minutu a kousek a na natáčení se podíleli sami zaměstnanci za pomoci kamer GoPro.

„Film má především přivést zájemce o práci v segmentu distribuce, zároveň je jeho cílem i představit ve svižném sledu naši práci napříč všemi oblastmi,“ vysvětluje člen představenstva ČEZ Distribuce Tomáš Murtinger. „Rád bych poděkoval všem zaměstnancům, kteří se na natáčení podíleli. Vznikl tak vlastně autentický záznam naší činnosti a doufám, že film bude všechny bavit a budou si ho pouštět vícekrát dokola,“ dodává s úsměvem Tomáš Murtinger.

Jinak snad ani všechny vjemy zachytit nejde, než opakovaným zhlédnutím. V jedné minutě se vystřídají například ukázky prací v terénu, výměna příhradového stožáru za pomoci vrtulníku, revizní práce na vedení, práce s termokamerou, ale také call centrum, dispečink nebo navštívíme radnici. Nesmí chybět také kalamita, pod vedením se prolétne i maskot ČEZ Distribuce babočka admirál a v závěru v dnešní době nezbytná selfie – tedy naši „hrdinové“, jejichž očima jsme se na film dívali.

Natáčení probíhalo během září a října. Stopáž filmu je 1,02 minuty. „V rychlém sledu, kdy byla použita metoda tzv. one second a day, se střídá rozmanitá mozaika záběrů, které diváka dostávají do centra dění přirozených pracovních činností a mnohdy i do atraktivních lokací. Záměrem filmu je diváka nejen edukovat, ale také bavit a přitáhnout jeho pozornost opakovaně,“ vysvětluje režisér filmu Pavel Abrahám, který například pro Skupinu ČEZ točil také klipy EPP Pomáhej pohybem. Hudbu k filmu složil a nahrál Martin Přikryl, známý jako Martin Destroyer, kytarista z The Prostitutes.

Na základě provedené interní analýzy ČEZ Distribuce vyplývá, že do roku 2020 může odejít přes 200 zaměstnanců do starobního důchodu. Proto společnost podniká kroky, aby tento stav eliminovala.

V letošním roce nově zřídila 38 pracovních míst (tzv. pozice absolvent) speciálně pro absolventy středních a vysokých škol. K dnešnímu dni je aktuálně již 29 míst obsazených a další výběrová řízení probíhají. Jedná se o významnou aktivitu, která má za cíl podpořit nábor nových talentovaných tváří a otevřít tak dveře schopným mladým kolegům, kteří díky tomu získají možnost nastoupit do silné a stabilní společnosti.

Nadále pak bude zajištěn plynulý výkon činností a předání know – how odcházejících zaměstnanců.

 

NÁBOROVĚ VIDEO

 

Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ