Orlovští hasiči budou mít novou zbrojnici.

Orlovští hasiči budou mít novou zbrojnici.

21.11.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Krásné pondělní dopoledne,

jak si mnozí z vás již všimli, u orlovských hasičů, kteří sídlí kousek od obchodního domu Kaufland se to poslední dobou hemží dělníky a budova prochází stavebními úpravami.

O jakou stavbu konkrétně jde se redakce ptala Marcela KONESZE z Beskydské stavební, a. s., která stavbu provádí a Ing. Tomáše MIČANA – zástupce Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

hasici_orlova_budova_300px„Jedná se o kompletní revitalizaci objektu hasičské stanice Orlová, bude provedena kompletní redepozice vnitřních prostor a s tím spojená komplexní rekonstrukce vnitřních instalací.“ Uvádí pro portál eOrlová, Ing. Tomáš Mičana.

Součástí revitalizace je také kompletní výměna střechy, oken, sociálního zařízení a nové zateplení budovy. Revitalizace bude mít podle vyjádření HZS MSK zcela zásadní význam pro další provoz jednotek umístěných ve stanici.

Orlovské hasiče čeká také nové provozně-technické zázemí a školící místnosti, což bude mít za následek zefektivnění činnosti záchranného sboru.

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, který je investorem této stavby získal finanční prostředky od Moravskoslezského kraje, ze Státního rozpočtu a v poslední řadě přispělo na revitalizaci objektu také Město Orlová.

Stavba by měla být dokončena přibližně v červnu příštího roku, přičemž se počítá s možností úpravy konečného termínu v závislosti na nepředpokládané práce. Od revitalizace si hasiči slibují snížení výdajů spojených s provozem a zvýšení efektivity své činnosti.

Celá rekonstrukce nijak neomezí současný provoz záchranného hasičského sboru. Dokončil pro portál eOrlová zástupce HZS MSK, Ing. Viktor Mičan.

 

DROZDÍK Petr