Závěr roku 2016 se neobešel bez vandalismu.

Závěr roku 2016 se neobešel bez vandalismu.

2.1.2017 0 Od DROZDÍK Petr

Hezký den všem,

přinášíme aktuální tiskové informace z posledního víkendu roku 2016 z hledáčku Policie ČR. Tentokrát se jednalo o vandalismus na vozidlech v Orlové a sousedním Havířově.

Neznámý vandal poškodil v těchto městech několik zaparkovaných vozidel.

V noci z pátku na sobotu si pachatel vyhlédl vozidlo Volkswagen Passat, zaparkované na ulici Masarykova třída v Orlové. Promáčknutím karoserie poškodil všechny čtyři dveře, přední masku i víko kufru a způsobil tak škodu okolo 40.000 korun.

Ze soboty na neděli se neznámý pachatel na ulici Na Nábřeží v Havířově-Městě do jednoho vozidla vloupal a druhé poškodil. Na vozidle Opel Zafira rozbil skleněnou výplň zadního levého trojúhelníkového okna, vnikl do něj a po jeho prohledání odcizil autorádio.

 

Vozidlu BMW Z4 způsobil poškození v celkové výši nejméně 40.000 korun tím, že po jeho obou stranách udělal vryp do laku, vedoucí od předního blatníku přes kapotu, dveře, až k zadnímu blatníku a nárazníku. Poškrábal také oba přední světlomety. K dalším dvěma případům poškození během této noci došlo na ulici Orlí, v Havířově Šumbarku, na které bylo stejným způsobem, vyjma světlometů, poškozeno vozidlo Audi A6 a na ulici Osvobození v Orlové-Lutyni, kde vandal rozbil skleněnou výplň dveří zavazadlového prostoru Mercedesu Benz C220. V prvním případě se předběžná škoda vyšplhala na částku 40.000 korun, ve druhém případě na částku 6.000 korun.

Policisté uvedené skutky šetří pro přečin poškození cizí věci, v případě vozidla Opel Zafira pak pro přečin krádeže.

 

Informaci portálu eOrlová předal Bc. Miroslav Kolátek