76 928 Kč, 7 sponzorů a 252 diváků – to byl sobotní zápas proti Studénce, který podpořil nemocného Davídka Rosůlka.

Příjemné odpoledne,

tuto sobotu se konal na zimním stadioně v Orlové – Lutyni zápas mezi HC Orlová a HC Studénka. Tento zápas však nebyl jen tak obyčejný, jeho smyslem bylo pomoci malému Davídkovi Rosůlkovi, který trpí mozkovou obrnou.

Výtěžek ze zápasu byl věnován právě na náročnou léčbu Davídkova závažného onemocnění, které je velmi náročné a finančně nákladné. Hokejový klub proto stanovil cenu vstupného na symbolických 50 korun. Návštěvníci však mohli přispět i více a to do kasičky, která byla připravena přímo na tribuně.

foto HC Orlová

Kromě vstupného, kterého se vybralo 12.600 Kč přispěli malému Davídkovi na léčbu i další štědří sponzoři. A my můžeme s radostí jmenovat, starostu Orlové, Ing. Tomáše Kuču, jednatele firmy REPAX, Ing. Libora Kožušníka, firmu KOZDAMAR, s.r.o., firmu Xpneu Orlová. A nesmím opomenout hráče „A“ týmu HC Orlová, hráče „A“ týmu HC Studénka a vedení obou hokejových mužstev. Celkově se tedy pomohlo na léčbu vybrat krásných 76.928 Kč. 

Zápas byl velmi živý pro obě strany a provázel několik ostrých výměn názorů. Orli se v prvních dvou třetinách trápili a vyinkasovali do své branky dva góly.

Už to vypadalo, že svou nulu nepromění, ale v poslední třetině zabrali a začali dorovnávat. Studénka jim však tři získané góly jen tak nedarovala a navýšila svůj náskok na konečných 5:3.

V závěru bych jen dodal, že i přes příjemnou atmosféru, kterou fanoušci na stadioně po celý zápas vytvářeli, mne zklamala účast. Tribuny byly poloprázdné a po první třetině bylo návštěvníků ještě méně. Snad je zklamala hra, kterou Orli na utkání proti Studénce předváděli, či spěchali do práce. V každém případě je velmi smutné, že si orlované na takovou výjimečnou událost neudělali čas a stadion nepraskal ve švech.
Ono je to tak trochu i o tom patriotismu – vztahu k našemu městu a akcích, které se zde pořádají.

V každém případě bych chtěl i já touto cestou poděkovat všem, kteří si ten čas udělali, kteří přišli, kteří přišli nejen na hokej, ale především proto, aby podpořili dobrou věc.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..