31letý muž z Orlové půjde znovu do vězení.

31letý muž z Orlové půjde znovu do vězení.

17.2.2017 0 Od DROZDÍK Petr

O tom, že někteří lidé jsou opravdu nepoučitelní svědčí i případ 31letého muže z Orlové, kterého orlovští policisté opět zatkli.

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Orlové proti němu zahájil trestní stíhání. Obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muži bylo prokázáno dvanáct skutků majetkové trestné činnosti. Svoji pozornost zaměřoval různě, někdy to byla jen příležitost, jindy se předem domluvil s kumpány.

Jeho skutky jsou evidovány od začátku prosince 2016. Začal krádeží v bytě u svého známého, tam si vzal tablet. Později v jedné herně využil chvilkové nepřítomnosti personálu a odcizil peníze. To samé zopakoval hned na začátku ledna v jiné orlovské herně. Taktéž z neuzamčené zásuvky odcizil hotovost.

Mezitím v místní restauraci odcizil odloženou pánskou bundu. Poškozený přišel o peníze, doklady a platební karty.

Později se domluvil s kumpánem na krádeži v zastavárně. Obviněný vypáčil dveře a uvnitř odcizil mobily, tablety, zlaté šperky a další věci. Na odcizených věcech majiteli způsobili škodu přesahující padesát tisíc korun.

O pár dní později opětovně v jedné orlovské herně odcizil peníze na hotovost. Jindy odcizil různé věci z bytu.

Ke konci ledna zase vzal klíče od motorového vozidla a odjel s ním. Téhož dne do vozidla natankoval, ale za palivo nezaplatil. Následující den v Havířově znovu tankoval a zase nezaplatil. Do třetice palivo natankoval i v Karviné. Vozidlo řídil, i když mu byl vysloven zákaz řízení do září 2017.

Poslední krádež spáchal minulý týden. Tentokrát se zaměřil na pneumatiky. Majiteli krádeží osmi kusů způsobil škodu ve výši bezmála 13 000,- Kč.

Celková škoda, kterou recidivista způsobil je kolem 200 000,- Kč. Obviněný se krádeží dopustil i přesto, že Okresním soudem ve Frýdku Místku byl pro majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Z výkonu trestu byl propuštěn v září 2016 se zkušební dobou do roku 2019. Za prokázané skutky mu hrozí trest odnětím svobody od jednoho roku do pěti let.

Dnes bude rozhodnuto o návrhu vazebního stíhání 31letého muže z Orlové, který byl v minulosti již 16x soudně trestán.

 

Tiskovou informaci předala portálu eOrlová, por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková